KSW

Roberto Soldić w nowej organizacji! Nikt nie spodziewał się takiego wyboru!

Niestety Roberto Soldić zdecydował się rozstać z KSW. Wielu kibiców liczyło na to, że jednak przedłuży kontrakt, jednak wybrał inną organizację.

Soldić to jeden z najlepszych zawodników w Europie, który ma za sobą świetną serię zwycięstw. Fighter kończył swoich rywali przed czasem lub całkowicie ich dominował. Ostatni pojedynek z Mamedem Khalidovem to jego najgłośniejsze zwycięstwo w karierze.

W KSW zdobył dwa mistrzowskie pasy i uznał, że czas podbić kolejną organizację. Przez ostatnie miesiące federacje z całego świata walczyły między sobą o podpisanie kontraktu z Roberto Soldiciem. Nieoficjalnie wiadomo, że oferowano mu duże pieniądze, czy ten specjalne warunki i gwarantowano walki mistrzowskie po konkretnej liczbie zwycięstw.

Roberto Soldić w nowej organizacji!

Znaczna większość spodziewała się, że podpisze kontrakt z UFC. Sam kilkukrotnie wypowiadał się w sposób, sugerujący, że przejdzie właśnie do tej organizacji. W jednym z wywiadów nawet wprost powiedział, że wybrał amerykańskiego giganta, gdyż chce walczyć z najlepszymi na świecie.

Soldić w poniedziałek gościł w programie The MMA Hour. W rozmowie z Arielem Helwanim zdradził, że federacja, z jaką podpisał kontrakt to ONE FC. Wyjaśnił, że organizacja chce zrobić z niego wyjątkowego mistrza. Będzie on miał możliwość zdobycia pasów nie tylko w MMA, ale również w boksie, kickboxingu czy Muay Thai.

Sprawdź!  Matrix zdominowany! Przegrywa z genialnym Sivakiem na KSW Epic! [WIDEO]

[Transkrypcja lowking.pl] Gdy dobiegł końca mój kontrakt z KSW, miałem mnóstwo opcji. UFC, ONE FC. Wybrałem ONE FC. Wybrałem ONE FC, bo to największa organizacja sportów walki na świecie. Dali mi szansę, abym zgarnął wszystkie pasy: kickboxingu, Muay Thai, MMA, także boks. To coś nowego. Chcę stworzyć coś nowego dla moich ludzi, moje własne dziedzictwo.

– W końcu podjąłem decyzję. Wybrałem ONE FC. Widziałem, jak szczęśliwi są tam zawodnicy. Mistrzowie w sportach uderzanych, mistrzowie parterowi, mistrzowie kickboxingu. Chcę robić wszystko, chcę wszystkie pasy. Chcę zebrać wszystkie pasy. Nikt tego wcześniej nie dokonał. To dla mnie największe wyzwanie. Chcę być wyjątkowym zawodnikiem, a ONE FC daje mi taką możliwość.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Trener Okniński rzuca wyzwania! "Wrzosek dostanie wpie**ol, Tyburski dostanie wpie**ol. To jest dla mnie jakaś bzdura"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.