KSW

Roberto Soldić przejdzie do UFC? „W najbliższych dniach może podpisać kontrakt”

Wygląda na to, że już niedługo poznamy organizację, w której Roberto Soldić będzie kontynuował swoją karierę. Zawodnik jest bliski podpisania kontraktu z UFC.

Chorwat to jedna z największych gwiazd polskiej federacji. Fighter ma za sobą świetną serię 7 zwycięstw, w tym 6 przed czasem, a ostatniej walce znokautował legendę Mameda Khalidova. Łącznie w całej karierze „RoboCop” wygrał 20 z 23 pojedynków.

Zawodnikowi wciąż został jeden pojedynek w karierze. Jeśli podpisze kontrakt być może zobaczymy go w starciu o trzeci pas, tym razem w kategorii półciężkiej. W innym przypadku zapewne stanie do obrony tytułu w dywizji półśredniej lub średniej. W przyszłości zapewne doszłoby także do rewanżu z Mamedem Khalidovem.

Roberto Soldić bliski przejścia do UFC

Wiele jednak wskazuje na to, że Chorwat dogada się z amerykańską federacją. Ariel Helwani przekazał, że podwójny mistrz KSW spotkał się już z ludźmi z UFC. Dziennikarz otrzymał informację, że organizacja spodziewa się, iż podpisze kontrakt z nowym zawodnikiem.

– Roberto Soldić aktualny mistrz KSW kategorii półśredniej i średniej spotkał się z przedstawicielami UFC w ten weekend w Londynie. Powiedziano mi, że spotkanie przebiegło pozytywnie i jest pewność, że w najbliższych dniach może podpisać kontrakt z organizacją.

– Przekazano mi, że KSW chce i próbuje go zatrzymać, ale UFC spróbuje go zakontraktować. Jeśli podpisze umowę z UFC, będzie poważnym graczem. Bardzo utalentowany zawodnik.

Największa polska organizacja MMA zapewne będzie próbowała zatrzymać Soldicia, oferując mu duże pieniądze. W KSW wciąż może stoczyć kilka ciekawych pojedynków, za które otrzyma wysokie wynagrodzenie. Jego ostatnie starcie z Khalidovem miało być najdroższym w historii polskiego MMA.

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Romanowski liderem w wadze półśredniej. Awans Figlaka, Śmiełowskiego i Surdyna

Źródło: arielhelwani.substack.com

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.