ONE Championship

Roberto Soldić blisko debiutu? Wymowny wpis „RoboCopa”!

Były podwójny mistrz KSW, Roberto Solidic, może być bliski debiutu w nowej federacji! Chorwacki „Robocop” przed kilkoma miesiącami podpisał kontrakt z ONE Championship.

Wszyscy pamiętamy sagę z wygaśnięciem kontraktu Roberto Soldicia z KSW. Największa polska federacja MMA bardzo chciała zatrzymać u siebie jedna z największych gwiazd. Chorwacki „Robocop” odszedł jako posiadacz dwóch pasów mistrzowskich – kategorii półśredniej i średniej.

Później przez wiele miesięcy federacje walczyły o Soldicia, który jest jednym z najlepszych zawodników w Europie. Sam fighter w wywiadach zapewniał, że zdecydował się przejść do UFC, gdyż tam będzie mógł walczyć z najmocniejszymi rywalami jak np. Kamaru Usman. Największą światową organizację nazywał też Ligą Mistrzów MMA.

Ostatecznie jednak wylądował w One Championship, co było niemałym zaskoczeniem dla fanów. Chorwat uargumentował jednak wybór singapurskiej federacji możliwością toczenia walk w różnych dyscyplinach sportów walki.

Po wygaśnięciu kontraktu z KSW miałem bardzo dużo ofert – powiedział „RoboCop” w rozmowie z Arielem Helwanim w The MMA Hour. – Od UFC, od ONE Championship i zdecydowałem się na ONE Championship, bo to największa organizacja sportów walki na świecie. Dają mi szansę zgarnąć wszystkie pasy – mogę zostać mistrzem świata kick-boxingu, mistrzem świata Muay Thai, MMA, a także mistrzem świata w boksie.

– Byłem na wielu galach UFC, ale ONE FC jest wyjątkowe, ma w sobie coś innego. Prawdziwe sporty walki. Chcę więc spróbować się w tej organizacji i sięgnąć po wszystkie pasy. Tylko Chatri dał mi szansę, aby zostać prawdziwym mistrzem sportów walki.

Roberto Soldić sugeruje pierwszą walkę!

Kibice Chorwata nie mogą się doczekać jego pierwszego pojedynku w ONE Championship. Sam Roberto Soldić zasugerował w szyfrowanej wiadomości na social mediach, że zadebiutuje w niedługim czasie!

Sprawdź!  Sebastian Rajewski

„RoboCop” zamieścił krótki, ale wymowny wpis z zaledwie dwoma emotikonami. Uwagę przede wszystkim przykuwa rękawica bokserska, co może świadczyć o tym, iż debiutancka walka nie odbędzie się w MMA. Z kim zmierzy się Soldić? Na to ogłoszenie wciąż jeszcze czekamy.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.