UFC

Rębecki wraca na UFC Vegas 91! Znamy szczegóły kolejnej walki Polaka

Mateusz Rębecki (19-1) wraca do oktagonu! Polski lekki, który w ubiegłym roku stoczył 3 walki pod szyldem największej organizacji MMA na świecie, nie otrzymał rywala z TOP 15. Można jednak przewidywać, że po tym rywalu „Rebeasti” mocno zbliży się do drabinki!

Były mistrz wagi lekkiej FEN w 2022 roku wziął udział w jednym z odcinków programu Dana White’s Contender Series. Rywal Rębeckiego przekroczył limit wagowy, ale nie stanęło to na przeszkodzie, by Mateusz odniósł spektakularne zwycięstwo. Tym samym zainkasował kontrakt w UFC.

„Rebeasti”, jak nazwał go zachwycony występem Dana White, z przytupem wszedł do organizacji. Rywal na debiut zmienił się w ostatniej chwili, ale Mateusz odniósł pewne zwycięstwo przez decyzję. Kolejne pojedynki toczył w odległości 5 miesięcy. Najpierw skończył ciosami Radzhabova, a następnie poddał w 1. rundzie Roosevelta Robertsa. Tym samym seria Rębeckiego przedłużyła się do 16. wygranych z rzędu.

Rębecki poznał datę i nazwisko rywala w UFC!

Dziś na portalu X (Twitter) świetnie poinformowany dziennikarz Marcel Dorff przekazał wieści o kolejnej walce Mateusza Rębeckiego. Polak do oktagonu powróci 27 kwietnia podczas gali UFC Vegas 91. Jego przeciwnikiem będzie Joel Alvarez.

Sprawdź!  Petr Yan wściekł się po wycofaniu Aljamaina Sterlinga: "Uciekł jak podstępny tchórz. UFC, dajcie mi kogokolwiek."

Występujący pod pseudonimem „El Fenomeno” fighter ma za sobą 7 pojedynków w oktagonie. Hiszpan zaliczył 2. porażki, z Tsarukyanem oraz Ismagulovem, ale pozostałe starcia zwyciężał. Na uwagę zasługuje na pewno fakt, iż każdą z wiktorii w UFC Alvarez odnosił przed czasem. Joel dwukrotnie kończył rywali ciosami, a 3. oponentów poddawał – w tym ostatniego, Marca Diakiese.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.