UFC

Prochazka z uznaniem o Błachowiczu: „Poza mną jest najgroźniejszym zawodnikiem kategorii półciężkiej”

Nowy mistrz organizacji UFC zabrał głos w sprawie kolejnego pojedynku. Przyznał, że „Cieszyński Książę” to najgroźniejszy z zawodników w dywizji półciężkiej.

Jiri Prochazka podczas ostatniej gali UFC 275 stanął do walki o mistrzowski tytuł i zmierzył się z Gloverem Teixeirą. Fenomenalny pojedynek trwał niemal pełen dystans i rozstrzygnął się dopiero 30 sekund przed końcem piątej odsłony.

Niespodziewanie zawodnik z Czech poddał Brazylijczyka i zasiadł na tronie kategorii półciężkiej. Jako kolejnego pretendenta wskazał Jana Błachowicza i przyznał, że taki pojedynek musi odbyć się na gali zorganizowanej w Europie.

Jiri Prochazka o Janie Błachowiczu

Nowy mistrz kategorii półciężkiej w rozmowie z The MMA Hour ponownie został zapytany o kolejnego rywala. Przyznał, że przede wszystkim musi się skontaktować z organizacją UFC. W grę wchodzi jednak starcie z Janem Błachowiczem oraz rewanż z Gloverem Teixeirą.

Przy okazji z uznaniem wypowiedział się o Polaku i przyznał, że jest on najgroźniejszym z rywali, z którymi może zmierzy się w kategorii półciężkiej.

– [Transkrypcja lowking.pl] Nie wiem, jakie preferencje ma UFC, organizacja. Muszę bardziej skomunikować się z UFC, żeby dowiedzieć się, czego oni chcą ode mnie. Chcę z nimi o tym porozmawiać. Po drugie, uważam, że najgroźniejszym zawodnikiem w kategorii półciężkiej poza mną jest Jan Błachowicz. Uważam, że to on może być następnym pretendentem dla mnie.

– Nadal jednak muszę szanować Glovera, więc jedna opcja to zaoferowanie rewanżu Gloverowi, a druga to walka z Janem Błachowiczem. Muszę dokonać tutaj wyboru, ale nadal… Muszę porozmawiać z UFC. Moi menadżerowie muszą to zrobić, żeby dowiedzieć się, jaki krok będzie najlepszy.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Jest szansa na Covington vs. Poirier! Dustin otwarty na przejście do kategorii półśredniej!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.