UFC

Prochazka chętny na walkę z Błachowiczem w Czechach! Mocna odpowiedź polskiego zawodnika!

Na UFC 282 dojdzie do dwóch wielce istotnych pojedynków w kategorii półciężkiej. Jiri Prochazka stanie do obrony pasa mistrzowskiego w rewanżu z Gloverem Teixeirą, a o miano kolejnego pretendenta zawalczą Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev.

-> Oglądaj gale UFC na żywo!

W ostatnich miesiącach Jan Błachowicz mocno nalegał na starcie z Jirim Prochazką o pas mistrzowski wagi półciężkiej. „Cieszyński Książę” upominał championa, że ten obiecał mu walkę tuż po zdobyciu tytułu. „Denisa” postanowił jednak, że najpierw musi dać rewanż Gloverowi Teixeirze i zmazać swój ostatni niezbyt udany występ.

Na przestrzeni ostatnich dni wyjaśniło się do jakich pojedynków dojdzie na szczycie dywizji półciężkiej. Czech zmierzy się z Brazylijczykiem w main evencie, bądź co-main evencie gali UFC 282, a wcześniej tego wieczoru Błachowicz spotka się z rozpędzonym Rosjaninem, Magomedem Ankalaevem.

Goszcząc w programie The MMA Hour Jiri Prochazka potwierdził informacje o tym, że była mowa o pojedynku z Teixeirą w styczniu na gali w Brazylii. „Denisa” odmówił jednak, gdyż chciał zaliczyć jeszcze jedno starcie w tym roku kalendarzowym. Były też toczone rozmowy na temat walki w Czechach, jednak mistrz kategorii półciężkiej sam stwierdził, że na takie wydarzenie potrzebowałby innego rywala, niż reprezentant Brazylii.

Sprawdź!  UFC: Thompson vs. Holland. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja na żywo, stream online. Kata walk UFC: Thompson vs. Holland

Rozmawialiśmy na ten temat z UFC, ale uważam, że to musiałaby być o wiele, wiele większa walka niż pojedynek z Brazylijczykiem. Może… może! Moja walka z, któregoś dnia, bo nie chcę powiedzieć, że musi to być teraz albo że moim kolejnym rywalem będzie… Wszyscy wiedzą, kto. Polak, Jan Błachowicz.

To byłaby niesamowita walka. Czechy kontra Polska. To byłoby wspaniałe zestawienie, aby zorganizować je gdziekolwiek w Europie, bez znaczenia gdzie. Póki co jej nie ma, więc muszę się skupić na swojej najbliższej obronie, potem mogę mówić o kolejnej.

Jan Błachowicz odpowiada Prochazce!

Słowa te nie umknęły uwadze Jana Błachowicza, który ma ewidentnie za złe Prochazce, że ten zdecydował się na rewanż z Gloverem Teixeirą. W rozmowie z InTheCagePL „Cieszyński Książę” stwierdził, że nie będzie brał w ciemno zapewnień mistrza, dopóki wszystko nie będzie potwierdzone.

Ja już mu nie wierzę. Zobaczymy. Już tak mówił kilka razy, mam nadzieję, że tym razem dotrzyma słowa. Może już zmienił, że nie jest samurajem i się tego kodeksu nie trzyma…

Jan Błachowicz upominając się o pojedynek z „Denisą” zaznaczał, że musiałby się on odbyć w Europie, a najlepiej w Polsce lub Czechach. We wspomnianym wywiadzie dodał też, że ciężko będzie kiedykolwiek zorganizować większe starcie na Starym Kontynencie.

Sprawdź!  (VIDEO) Fani wściekli! Sergei Pavlovich wygrywa przez TKO! Przedwczesne zakończenie?

Zobaczymy. On musi wygrać walkę, ja muszę wygrać walkę i wtedy zobaczymy, co dalej. W tym momencie, gdzie on jest mistrzem, a ja bym walczył o ten pas, to nie byłoby większej w historii Europy, na tym kontynencie, walki MMA. Nie było takiej i długo nie będzie, można mówić, przekłamywać i tak dalej, ale gdyby doszło do tego starcia w tym momencie, to by było największe… Ale nie dochodzi do niego.

Mam nadzieję, że się tam [po walce Prochazka vs. Teixeira – przyp. red] nic nie zmieni… Znaczy inaczej. Jak się coś zmieni tam, to przykro mi, ale ja chcę wygrać i walczyć o pas.

Ewentualna wygrana Brazylijczyka nie zasmuciłaby wielce Janka. Polski zawodnik utracił tytuł mistrzowski właśnie w pojedynku z Gloverem i z miłą chęcią wziąłby rewanż. Z drugiej strony wizja największej walki w historii europejskiego MMA również jest niezwykle kusząca. Krótko mówiąc, po wygranej z Magomedem Ankalaevem, na Błachowicza czeka hitowa walka o tytuł.

Kursy bukmacherskie na walkę Błachowicz vs. Ankalaev

Galę UFC 282 oraz pojedynek Błachowicza obstawisz i obejrzysz na żywo u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS i ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Sprawdź!  UFC: Rębecki vs. Ferreira. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.