UFC

Marcin Held krytycznie o UFC! Zabrał głos w sprawie rywala Mateusza Rębeckiego: „Gdzie wy znajdujecie takich gości?”

Marcin Held zabrał głos w sprawie debiutu Mateusza Rębeckiego, który na gali w Las Vegas zwyciężył pierwszy pojedynek dla UFC.

„Chińczyk” podczas UFC Vegas 67 stanął do walki z Nickiem Fiorem, który zastąpił kontuzjowanego Omara Moralesa. Organizacja nie miała zbyt wiele czasu na znalezienie nowego przeciwnika dla Polaka.

Held krytycznie o rywalu Rębeckiego

Początkowo przeciwnikiem Rębeckiego miał być Wenezuelczyk z bilansem 11-3, który w UFC walczy od 2019 roku. Niestety zaledwie dwa tygodnie przed galą doznał kontuzji i na jego miejsce wskoczył Nick Fiore, który wszedł do oktagonu jako niepokonany zawodnik z rekordem 6 zwycięstw.

Nowy przeciwnik nie spełnił jednak oczekiwań kibiców, którzy krytykowali taki dobór zawodnika. W wywiadzie dla InTheCagePL sam Rębecki musiał stanąć w obronie rywala:

– Też niech się ludzie zagłębią, z kim on trenuje, no bo jeśli wejdziecie na social media tego zawodnika, no to on ma tam czołóweczkę, dużo zawodników UFC. A sądzę, że jak on trenuje z takimi osobami, to nie może być jakiś przeciętny, nie? No czarny pas jiu-jitsu… Dziwne jest to, że ja jako zawodnik muszę chwalić swojego przeciwnika, że jest dobry. Ogólnie to już chyba mam drugą albo trzecią taką sytuację!

Rębecki był jednym z największych faworyt na karcie walk i w oktagonie na dystansie trzech rund zdominował swojego przeciwnika, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Jak się okazuje, Fiore nie tylko nie sprostał wymaganiom fanów, ale również innego polskiego zawodnika.

Sprawdź!  Karolina Kowalkiewicz z 4. wygraną z rzędu? Polka faworytką przed galą UFC Vegas 80!

Głos zabrał walczący w PFL Marcin Held. Za pośrednictwem Twittera pogratulował Rębeckiemu i przy okazji skrytykował organizację UFC:

– UFC, gdzie wy znajdujecie takich gości? Fiore ma rekord 6-0, ale cztery walki stoczył z przeciwnikami o ujemnym bilansie. Najlepsza organizacja na świecie?

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.