UFC

Petr Yan wściekły po UFC 280! Podejmie drastyczną decyzję? „Szaleństwo!”

Sobotnia porażka Petra Yana na UFC 280 naprawdę rozwścieczyła zawodnika. Zdaniem komentatora i eksperta federacji, Daniela Cormiera, Rosjanin może podjąć naprawdę drastyczne decyzje!

Petr Yan to jeden z najlepszych zawodników dywizji koguciej w UFC. Rosjanin od dołączenia do federacji w 2018 roku wygrał wszystkie 7 pierwszych pojedynków, z czego tylko 3 zakończyły się decyzjami. „No Mercy” sięgnął też po pas mistrzowski kategorii do 135 funtów.

Stracił go po własnym błędzie już w pierwszej obronie. Yan został zdyskwalifikowany po nielegalnym kolanie i choć został tymczasowym championem pewnie pokonując Cory’ego Sandhagena, nie potrafił zrewanżować się na Aljamainie Sterlingu. Na ustach wszystkich miał znaleźć się zatrzymując wschodzącą gwiazdę UFC, Seana O’Malleya, na gali w Abu Zabi.

Pojedynek na UFC 280 był dość jednostronny. Yan dominował zapasami, sprowadzając i kontrolując „Sugara”. Ten nie był kompletnie bezbronny – zdołał naruszyć Rosjanina i spowodował spore rozcięcie na łuku brwiowym w ostatniej odsłonie. Amerykanin miał przewagę 84-58 w znaczących trafieniach, jednak „No Mercy” zaliczył aż 6 obaleń i łącznie miał 6 minut kontroli w parterze.

Sprawdź!  Jan Błachowicz zabrał głos po oficjalnym ogłoszeniu walki na UFC 282! "Kolejne wyzwanie, kolejny krok, cel ten sam"

Koniec końców po 15. minutach o wyniku zadecydowali sędziowie. Ku zdziwieniu wielu osób, a w tym ekspertów i zawodników, orzekli niejednogłośną wygraną Seana O’Malleya. Petr Yan szybko zabrał głos na Twitterze dając znać, co myśli o punktacji arbitrów.

J*bać sędziów!

Okazuje się, że ta decyzja sędziowska może mieć jeszcze dalej idące konsekwencje. W programie DC & RC Show były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier zdradził, że Petr Yan może chcieć opuścić największą federację MMA na świecie!

Petr Yan jest bardzo zawiedziony tą decyzją. Petr Yan jest tak zawiedziony decyzją w walce z Aljo, że doszły mnie słuchy, że chłopak może chcieć poszukać czegoś innego w przyszłości, mam na myśli jego karierę. Po prostu nie czuje, żeby federacja go wspierała. Szaleństwo!

To druga porażka z rzędu „No Mercy” po kontrowersyjnej punktacji sędziów. na UFC 273 Rosjanin w rewanżowym starciu z Aljamainem Sterlingiem na przestrzeni 25 minut wyprowadził 139 celnych uderzeń, a rywal 91. O ile Amerykanin sprowadził go dwukrotnie do parteru, o tyle potrzebował do tego aż 22 próby. Koniec końców trójka sędziowska punktowała walkę 48-47, z czego dwóch arbitrów wskazało „Funkmastera” jako zwycięzcę.