MMA

Okniński ostro reaguje na wypowiedź wiceministra sportu: „Za te słowa powinien być zwolniony. MMA to sport dla prawdziwych mężczyzn, a nie pi**.

Trener Mirosław Okniński zabrał głos w sprawie słów wiceministra sportu, który krytycznie wypowiedział się na temat walk MMA.

Arkadiusz Czartoryski w programie Fakt LIVE wypowiedział się na temat pojedynków w klatce i stwierdził, że trzeba się zastanowić nad ewentualnym zaostrzeniem przepisów w tej kwestii:

– Najbardziej spektakularny efekt jest wtedy, gdy jeden zawodnik pobije drugiego tak, że leje się krew. Jest to niezwykle poruszające, iż świat współczesny dostarcza takich rozrywek. Dziwię się, że ktoś w ogóle chce za to płacić.

– To jest hazard, bo wchodzą w grę zakłady finansowe, wielkie pieniądze za spektakularne pobicie kogoś. Ani w rozumieniu sportu olimpijskiego, ani w rozumieniu sportu powszechnego, nie ma współpracy pomiędzy ministerstwem a MMA i tak już na pewno pozostanie. MMA to nie jest sport, to jest hazard.

Mocna odpowiedź trenera Oknińskiego

Głos jako jeden z pierwszych zabrał Marcin Najman, który odpowiedział Czartoryskiemu. Sam wystąpił również w programie Fakt LIVE i stanął w obronie MMA oraz wyjaśnił m.in., że o wiele bardziej niebezpieczny jest boks, który często się odbija na zdrowiu zawodników.

Sprawdź!  Prime Show MMA 2 - typy, kursy bukmacherskie, karta walk, gdzie obstawiać?

Na słowa wiceministra zareagował również Mirosław Okniński, który jako jeden z pierwszych trenerów wprowadzał do Polski MMA. Na swoim Facebooku zamieścił kilka mocnych wpisów:

– Pan wiceminister robi duży błąd, przed wyborami atakuje MMA. MMA to siła, ludzie z charakterem takich ludzi trzeba mieć za sobą nie przeciw.

– Walka z narkotykami powinna priorytetem ludzi rządzących, a nie walka ze sportem, jakim jest MMA. Jak słucham pana wiceministra, to zastanawiam się, kto będzie bronił kraju jak ludzi walecznych I z charakterem państwo nie wspiera, a będzie gnębić. Apel do Pana wiceministra nie idźcie w stronę walki z MMA, a wspierajcie ten sport, będziecie mieli wojowników. W tej chwili przed wyborami atak na MMA to strzał w stopę.

– MMA to sport prawdziwy dla mężczyzn, a nie pizd. Za te słowa Pan wiceminister powinien być zwolniony.

Źródło: Facebook

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.