KSW

Ogromna różnica wagi w walce Pudzianowski vs. Khalidov! Skończy się jak walka PRIDE? „Nie chciałbym tego!”

Największa polska federacja MMA w Polsce potwierdziła hitową walkę wieczoru gali XTB KSW 77. W Arenie Gliwice Mamed Khalidov zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

O tej walce mówiło już się od dawna. „Pudzian” przed kilkoma miesiącami był skazywany na porażkę na KSW 70, gdzie znokautował Michałą Materlę w mniej niż 2 minuty. Zaraz potem w klatce pojawił się Mamed Khalidov i panowie otwarcie wyrazili chęć na zorganizowanie hitowego starcia.

W pojedynku Pudzianowski vs Materla były strongman ważył o blisko 16 kilogramów więcej od rywala. Na konferencji zapowiadającej main event XTB KSW 77 „Pudzian” potwierdził, że taką samą wagę wniesie 17 grudnia.

Nie wiem, jaka waga będzie u Mameda, ale u mnie więcej jak 115 kilogramów nie będzie. No tak od ostatnich kilku lat w tej wadze się najlepiej czuję. 114-116, na pewno taką wagę zrobię.

Khalidov z kolei nie ukrywał, na czym opierał swoje walki. Podczas pojedynku z Pudzianowskim ciężko jednak będzie opierać gameplan na swojej największej broni. Okazuje się też, że dysproporcja wagowa będzie o wiele, wiele większa niż na KSW 70 i może wynieść ponad 20 kilogramów!

Sprawdź!  Soldić zmienił zdanie! Zrezygnuje ze starcia z Narkunem? "Chcę walczyć ze wszystkimi, ale..."

Moją domeną zawsze byłą szybkość. Na tym bazowałem i na tym bazuję. Więcej kilogramów będzie mi przeszkadzało. Teraz jestem na etapie treningu siłowego. Każdy zawodnik 3-4 miesiące przed walką robi „siłę”. Teraz podbiłem wagę, ale za chwilę wejdę w cięższy trening to zejdę w dół, więc… myślę, że więcej niż 95 to nie będę ważył. Nawet może mniej.

Mamed porównał walkę z „Pudzianem” do zestawienia Antonio Rodrigo Nogueiry z Bobem Sappem na Pride FC Shockwave. Brazylijczyk na wagę wniósł wówczas 101 kilogramów, a Amerykanin aż 158!

Jak myślę o naszej walce, to przypomina mi się walka Nogueiry z Sappemm. To był straszne, Sapp rzucał Nogueirą na lewo, na prawo, na głowę go rzucał, tak cały czas. No i myślę, że… nie chciałbym tego!

Na pocieszenie Khalidovowi pozostaje fakt, że legendarny Brazylijczyk pokonał amerykańskiego olbrzyma przez poddanie.

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzianowski vs. Khalidov

Wyczekiwana walkę, jak i wszystkie gale KSW możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Sprawdź!  Szpilka otwarty na walkę z Don Kasjo! "Oferta jest na stole. On nie ma żadnych szans. Musiałbym zakończyć karierę, jakby mnie trafił"

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.