KSW

Ogromna różnica wagi w walce Pudzianowski vs. Khalidov! Skończy się jak walka PRIDE? „Nie chciałbym tego!”

Największa polska federacja MMA w Polsce potwierdziła hitową walkę wieczoru gali XTB KSW 77. W Arenie Gliwice Mamed Khalidov zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

O tej walce mówiło już się od dawna. „Pudzian” przed kilkoma miesiącami był skazywany na porażkę na KSW 70, gdzie znokautował Michałą Materlę w mniej niż 2 minuty. Zaraz potem w klatce pojawił się Mamed Khalidov i panowie otwarcie wyrazili chęć na zorganizowanie hitowego starcia.

W pojedynku Pudzianowski vs Materla były strongman ważył o blisko 16 kilogramów więcej od rywala. Na konferencji zapowiadającej main event XTB KSW 77 „Pudzian” potwierdził, że taką samą wagę wniesie 17 grudnia.

Nie wiem, jaka waga będzie u Mameda, ale u mnie więcej jak 115 kilogramów nie będzie. No tak od ostatnich kilku lat w tej wadze się najlepiej czuję. 114-116, na pewno taką wagę zrobię.

Khalidov z kolei nie ukrywał, na czym opierał swoje walki. Podczas pojedynku z Pudzianowskim ciężko jednak będzie opierać gameplan na swojej największej broni. Okazuje się też, że dysproporcja wagowa będzie o wiele, wiele większa niż na KSW 70 i może wynieść ponad 20 kilogramów!

Sprawdź!  Rekordowe pieniądze za walkę legend! Wiemy, ile Pudzianowski i Mamed zarobili na KSW 77

Moją domeną zawsze byłą szybkość. Na tym bazowałem i na tym bazuję. Więcej kilogramów będzie mi przeszkadzało. Teraz jestem na etapie treningu siłowego. Każdy zawodnik 3-4 miesiące przed walką robi „siłę”. Teraz podbiłem wagę, ale za chwilę wejdę w cięższy trening to zejdę w dół, więc… myślę, że więcej niż 95 to nie będę ważył. Nawet może mniej.

Mamed porównał walkę z „Pudzianem” do zestawienia Antonio Rodrigo Nogueiry z Bobem Sappem na Pride FC Shockwave. Brazylijczyk na wagę wniósł wówczas 101 kilogramów, a Amerykanin aż 158!

Jak myślę o naszej walce, to przypomina mi się walka Nogueiry z Sappemm. To był straszne, Sapp rzucał Nogueirą na lewo, na prawo, na głowę go rzucał, tak cały czas. No i myślę, że… nie chciałbym tego!

Na pocieszenie Khalidovowi pozostaje fakt, że legendarny Brazylijczyk pokonał amerykańskiego olbrzyma przez poddanie.

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzianowski vs. Khalidov

Wyczekiwana walkę, jak i wszystkie gale KSW możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Sprawdź!  KSW Colosseum 2. Głowacki skazywany na porażkę! Znamy kursy bukmacherskie na walkę z "Glebą"

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.