FAME MMA

Nowy mistrz FAME MMA! Adrian Polański stracił pas kategorii półśredniej! „Wiewiór” wygrywa

Wielkimi krokami zbliżamy się do najbardziej wyczekiwanych pojedynków na gali FAME 12. Właśnie zakończyło się starcie o mistrzowski tytuł w kategorii półśredniej.

Pasa organizacji FAME bronił Adrian „Polak” Polański, który , który wszedł do klatki z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. W ostatnim starciu „Polak” zmierzył się z mistrzem Dawidem Malczyńskim i raczej nikt nie spodziewał się takiego zakończenia.

W drugiej odsłonie walki o pas pretendent trafił Malczyńskiego potężnym ciosem. Ówczesny mistrz padł na deski, a Polański zasypał go kolejnymi uderzeniami, po których rywal stracił przytomność.

Dzisiejszy pojedynek był dla „Polaka” pierwszą obroną pasa. Co ciekawe, wszedł do klatki jako underdog. Bukmacherzy w roli faworyta stawiali jego przeciwnika „Wiewióra”.

Dla Maksymiliana Wiewiórki był to 5 pojedynek w organizacji FAME. Zawodnik przegrał jedynie swój debiut. Następnie dwukrotnie pokonał Kamila Hassana oraz w kickboxingu rozprawił się z Amadeuszem „Ferrarim”.

Warto zaznaczyć, że „Wiewiór” ma na swoim koncie pojedynki w ALMMA oraz w 2017 roku zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska. Na jednej gali pokonał trzech przeciwników. Wszystkie starcia wygrał poddaniem w pierwszej rundzie.

Sprawdź!  Walka Adamek vs Don Kasjo ma sens? Stanowcza odpowiedź Raubo! [WIDEO]

Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka

Wykup dostęp do FAME 12 – tutaj.

Runda 1: Pojedynek rozpoczął się od świetnych wymian z obu stron. Adrian był o wiele celniejszy od rywala. „Wiewiór” trafił rywala mocnym ciosem i następnie poszedł po obalenie. Maksymilian miał problemy ze stabilizacją pozycji i po kilkunastu sekundach Adrian wstał do stójki. Polak po jednej z kombinacji poszedł po nogi, ale po krótkim kotle zapaśniczym to Wiewiórka znalazł się w półgardzie rywala.

Runda 2: „Wiewiór” zaczął od wywierania presji. Następnie Adrian złapał klincz i próbował obalić rywala. Jednak w kontrze sam dał się przewrócić i to Maksymilian był z góry skąd kontrolował Polańskiego. Na 20 sekund do końca rundy „Wiewiór” zdobył dosiad i do końca zadał kilka krótkich ciosów.

Runda 3: Runda rozpoczęła się od wymiany mocnych ciosów z obu stron. Po tej akcji „Wiewiór” zaczął dociskać rywala do siatki i dość szybko zdobył obalenie i przeszedł do dosiadu skąd kontrolował Polańskiego. Następnie pokusił się o trójkąt rękoma. Jednak Adrian pokazał hart ducha i do końca tego starcia nie odklepał tego duszenia. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego – walka o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Sprawdź!  (VIDEO) Mocna wypowiedź żołnierza Legii Cudzoziemskiej o Jacku Murańskim! "Nikt nie wie o kim mowa"
fot. FAME MMA

Karta walk FAME MMA 12

  • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Michał „Boxdel” Baron vs Kasjusz „Don Kasjo” Życiński (boks)
  • Adrian „Polak” Polański vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – o pas mistrzowski wagi półśredniej
  • Kacper Blonsky vs Mateusz „FIT Lovers” Janusz
  • Krzysztof „Radzik” Radzikowski vs Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Jacek Murański vs Arkadiusz Tańcula – „klatka rzymska”, 3×3 m
  • Karolina „Zusje” Smogulecka vs Marta „Marti Renti” Rentel
  • Patryk „Ryba” Karaś vs Kornel „Koro” Regel
  • Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Anna Andrzejewska
  • Krystian „Krycha UFC” Wilczak – Maciej „Szewcu” Szewczyk

+ walka otwierająca galę (finał „Road to Armia”)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.