MMAOktagon MMA

Niepokonana Ewelina Woźniak zawalczy z Elizabeth Rodrigues na gali Oktagon MMA 23. Trzech Polaków na karcie walk.

Jak podała na swoich mediach społecznościowych organizacja Oktagon MMA, podczas dwudziestej trzeciej edycji Ewelina Woźniak po raz drugi wejdzie do klatki federacji, by zmierzyć się z Wenezuelką – Elizabeth Rodrigues. Gala odbędzie się 1 maja w Brnie.

Ewelina Woźniak (MMA 4-0) jest obok Marty Waliczek drugą Polką, która swoje starty notuje pod szyldem czeskiej organizacji. Niepokonana zawodniczka Czerwonego Smoka Poznań już raz miała okazję zawalczyć na gali Oktagon MMA. W grudniu ubiegłego roku, pokonała jednogłośną decyzją sędziów doświadczoną zawodniczkę gospodarzy – Magdalenę Sormovą (MMA 10-3). Tym razem przed Polką stanie zawodniczka z Wenezueli.

Elisabeth Rodrigues (MMA 4-2) notuje aktualnie serię trzech zwycięstw z rzędu. Mieszkająca na co dzień w Lizbonie zawodniczka, ostatnią walkę stoczyła w listopadzie 2019 roku. Pokonała wtedy jednogłośnie na punkty Elin Oberg (MMA 2-1). Wcześniejsze pojedynki to między innymi porażki z Mayarą Thays (MMA 3-2) i Heqin Lin (MMA 14-2-1) oraz zwycięstwa nad Feier Huang (MMA 9-5) i Martą Amigo (MMA 2-5-2).

Prócz Eweliny Woźniak, w klatce zobaczymy jeszcze dwóch Polaków. Robert Bryczek skrzyżuje rękawice z Kaikiem Brito o miano pierwszego pretendenta do walki o pas kategorii półśredniej, a Kamil Minda zawalczy z Martinem Budayem o pas mistrzowski w kategorii ciężkiej.

Sprawdź!  Doniesienia: Starcie Alexander Volkov vs. Ciryl Gane planowane na czerwcową galę UFC

Źródło: Twitter Oktagon MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *