FAME MMA

Narożnik poddał walkę! Piątkowska przegrywa z Sygułą na FAME 21 [WIDEO]

Kartę walk gali FAME 21 otworzyło starcie pań. W trzech różnych formułach zmierzyły się ze sobą Klaudia Syguła i Ewa Piątkowska.

Nazywana najbardziej utytułowaną polską pięściarką Piątkowska długo nie mogła znaleźć rywalki. W ostatniej walce zmierzyła się… z cięższym o kilkadziesiąt kilogramów mężczyzną. Pokonała go jednogłośną decyzją sędziów.

Piątkowska i Syguła nie potrafiły się dogadać co do formuły. Klaudia od lat trenuje MMA, co byłoby jej ogromną przewagą. Jej boks z kolei nie stoi na tak wysokim poziomie co Ewy. Z tego tytuły panie zmierzyły się na różnych zasadach, kolejno: boksu, K-1 oraz MMA.

FAME: Piątkowska vs. Syguła

RUNDA 1 (boks)

Piątkowska ruszyła agresywnie i szukała ciosów na korpus. Syguła kontrowała ciosami na głowę. Ewa bez gardy wchodziła w oponentkę, która szukała szybkich odpowiedzi. Piątkowska trafiła lewym i kapitalnie uniknęła ataku Klaudii. Syguła jeszcze szukała urwania kilku punktów w ostatnich sekundach.

RUNDA 2 (K-1)

Syguła natychmiast zaatakował low kickami, Piątkowska szukała kontry prostymi. Piątkowska miała chwilę dla siebie po kolanie na krocze, Syguła po przerwie natychmiast ruszyła ofensywnie, ale zasygnalizowała kolejny cios poniżej pasa. Po bardzo długiej przerwie sędzia sprawdził powtórkę i przekazał, że uderzenie było czyste, nie doszło do faulu. Po interwencji lekarza Ewa wróciła do walki. Syguła wykorzystywała do samego końca rundę, atakując kolanami na korpus. Piątkowska próbowała skrócić dystans, ale rywalka skutecznie okopywała jej nogi.

Sprawdź!  Ferrari stoczy dwie walki jednego wieczoru! FAME ogłosiło main event najbliższej gali!

Ewa Piątkowska poddała walkę po 2. rundzie!

Wynik walki: Klaudia Syguła wygrała przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.