KSW

Najpierw walka z Materlą później z Mamedem? Kawulski o przyszłości Pudzianowskiego: „To ogromne wyzwanie dla Mariusza”

Szef KSW zabrał głos w sprawie przyszłości Mariusza Pudzianowskiego. Jeśli były strongman stoczy ciekawy pojedynek na gali w maju, w kolejnym starciu czeka go jeszcze większe wyzwanie.

Pudzianowski powróci do klatki podczas KSW 70 w Łodzi. Jego rywal był sporym zaskoczeniem dla wielu kibiców, jednocześnie duża część fanów nie jest zadowolona z tego zestawienia. Pudzian walczący w kategorii ciężkiej zmierzy się bowiem z Michałem Materlą, który na co dzień bije się w dywizji średniej.

Kibice są przekonani, że różnica kilogramów będzie zbyt duża i walka nie ma większego sensu. Trzeba jednak wyjaśnić, że Materla będzie ważył około 100 kilogramów, czyli mniej więcej tyle, co Szymon Kołecki, gdy walczył z Pudzianowskim.

Szef KSW o przyszłości Pudzianowskiego

Wśród potencjalnych rywali byłego strongmana wymieniano między innymi Mameda Khalidova. Były mistrz kilkukrotnie podkreślał, że chce zmierzyć się z Pudzianowskim. Sami szefowie organizacji początkowo nie traktowali słów legendy na poważnie.

Maciej Kawulski w ostatniej rozmowie z Mateuszem Kaniowskim zdradził, że do wspomnianego zestawienia nadal może dojść, jednak Pudzianowski musi stanąć na wysokości zadania i dać dobry pojedynek na gali KSW 70. Nie chodzi koniecznie o zwycięstwo, ale wyrównaną walkę i emocje, które poniosą kibiców w Atlas Arenie.

Sprawdź!  (VIDEO) Mamed rzuca Pudzianowskim! Rozbija go w pierwszej rundzie! Wygrywa walkę legend!

– Wydaje mi się, że walka Mamed vs Pudzian jest równie interesująca, a ze względu na fakt, że Mamed jest w tych sportowych rozgrywkach, rankingach jeszcze wyżej, jeszcze cały czas w samym czubie, to pewnie ta walka mogłaby zadowolić jeszcze więcej ludzi. Jeżeli będą papiery na taką walkę, to będziemy starali się do niej doprowadzić.

– Ale sami rozumiemy, że jest ogromny challenge przed Mariuszem Pudzianowskim. Jedyna możliwość, żeby do takiej walki doszło, to przynajmniej świetna, wyrównana walka. Na pewnym etapie wynik walki ma mniejsze znaczenie, ale to musi być coś, co porwie Atlas Arenę w Łodzi. I jeżeli taka walka się odbędzie, to z pewnością potencjał na walkę Mamed vs Pudzian nie zostanie zakopany.

Szef organizacji wyjaśnił, że Pudzianowski został najpierw zestawiony z Materlą, gdyż Mamed jest po ciężkim nokaucie i poważnej operacji. Jeszcze niedawno nie mógł sparować i Kawulski uważa, że to jeszcze nie czas na jego powrót.

– Rzeczywiście, jeżeli mam być szczery, to nasze zainteresowanie walką Pudzian vs Mamed było na samym przodzie i o nim myśleliśmy dużo wcześniej i pewnie dużo poważniej. Ale los potoczył się tak, jak się potoczył i musieliśmy zareagować tak, jak zareagowaliśmy.

Kursy bukmacherskie na walkę Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla

Według bukmacherów sporym faworytem tego pojedynku jest Materla. Będzie on miał przewagę pod względem umiejętności i doświadczenia. Rywal może jednak zaskoczyć, gdyż posiada potężną siłę, co pokazał m.in. w ostatniej walce, kiedy to znokautował „Bombardiera” w 18 sekund.

Sprawdź!  Oumar Sy rozbija Tomasika w pierwszej rundzie! Świetny debiut Francuza w KSW

Całą kartę walk KSW 70 obstawisz na stronie legalnego bukmachera STS. Rejestrując się – tutaj otrzymacie bonus w postaci darmowych 29 zł na dowolny zakład + zakład bez ryzyka do 200 zł.

-> ODBIERZ BONUS NA KSW 70

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.