UFC

Mocne wymiany na UFC Vegas 54! Katlyn Chookagian kontynuuje serię!

Na UFC Vegas 54 nie zabrakło walk doświadczonych zawodniczek. Katlyn Chookagian spotkała się w oktagonie z Brazylijką, Amandą Ribas.

Katlyn Chookagian to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w rosterze UFC. Amerykanka po 7. wygranych w amatorskim MMA przeszła na zawodowstwo. Przegrała dopiero w 9. walce, a pokonała ją obecna mistrzyni Bellatora, Liz Carmouche. Walcząca pod pseudonimem „Blonde Fighter” Chookagian raz w karierze w największej federacji MMA mierzyła się o pas mistrzowski – przegrała jednak z Valentiną Shevchenko. Obecnie ma serię 3. wygranych, a najnowszą odniosła jednogłośną decyzją nad Jennifer Maią.

Katlyn Chookagian na UFC Vegas 54 spotka się z Amandą Ribas. 28-letnia fighterka ma zdecydowanie mniejsze doświadczenie od Amerykanki, jednak wcale nie należy jej skreślać. Brazylijka wygrała swoją ostatnią walkę na UFC 267, gdzie kompletnie zdominowała Virnę Jandirobę. Wcześniej została skończona w 2. rundzie przez Marinę Rodriguez, co było jej drugą zawodową porażką, a pierwszą w UFC.

Przebieg walki Chookagian vs. Ribas

Runda 1

Ribas natychmiast naciska i straszy niskim kopnięciem, Chookagian zaś odpowiada niecelnym wysokim. Poszła w klincz Brazylijka i już w niecałą minutę obaliła Amerykankę! Szukała wyłączenia ręki Amanda Ribas, a chwilę później już była w pozycji bocznej. Udało się założyć na moment krucyfiks, „Blonde Fighter” szukała wyjścia z opresji. Cały czas dominuje Ribas, choć oponentka blisko ją trzyma. Szukała Americany Brazylijka, ale Chookagian odwraca sytuację i wstaje! Amanda rusza z pięściami i obrotowym kopnięciem, a Katlyn straszy ją obaleniem. Mocno bije Amerykanka, a do tego świetnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne. Obrotowe kopnięcie Rubasląduje na udzie rywalki, która kontruje każdy cios przynajmniej jednym mocnym ze swojej strony.

Sprawdź!  (VIDEO) Kolejne KO! Rafael Fiziev obrotówką kończy swojego rywala!

Runda 2

Chookagian rozpoczęła od niskiego kopnięci. Obie zawodniczki podchodzą blisko siebie wdając się w wymianę. Chookagian naciera, trafiła mocną kombinacją lewy-prawy prosty i ewidentnie naruszyła rywalkę. Ta szuka dwukrotnie sprowadzenia, jednak kompletnie bezskutecznie. Ruszyła po klincz Amanda Ribas i udanie obala Amerykankę, która skręca się jak się może. Kapitalnie w tym czasie przechodzi z gardy do pozycji bocznej Brazylijka. Szuka lepszej pozycji Ribas w międzyczasie okładając się nawzajem z Chookagian. Amerykanka wróciła do stójki, ale w klinczu na siatce to Brazylijka obijała jej brzuch. Fighterki idą w wymianę, Amanda Rivas wykazuje się twardą szczęką i przyjmuje kolejne ciosy Chookagian .

Runda 3

Ribas atakuje front kickiem na brzuch. Trafia zaraz Chookagian , która się przewraca, ale brak jest zagrożenia. Prosty na tułów Brazylijki posyła Amerykanka. Wysokim kopnięciem odpowiada Ribas. Bardzo dużo ciosów lecie w tej odsłonie, Katlyn Chookagian w małych opałach. Obie fighterki wciąż posyłają kolejne ciosy. Kaputalnie też ich unikają i posyłają kontrę. Ribas szuka kolejnych uderzeń i trafia sama, gdy tylko może. Obala jeszcze Amerykankę na minutę przed końcem! Dużo wymian ciosów i dzieje się tak przze całą tę runę.

Sprawdź!  (VIDEO) Khamzat Chimaev bardzo przestrzelił z wagą! NOWY main event i walki na UFC 279!

Oficjalny wynik: Katlyn Chookagian wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.