UFC

Mocne wymiany na UFC Vegas 54! Katlyn Chookagian kontynuuje serię!

Na UFC Vegas 54 nie zabrakło walk doświadczonych zawodniczek. Katlyn Chookagian spotkała się w oktagonie z Brazylijką, Amandą Ribas.

Katlyn Chookagian to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w rosterze UFC. Amerykanka po 7. wygranych w amatorskim MMA przeszła na zawodowstwo. Przegrała dopiero w 9. walce, a pokonała ją obecna mistrzyni Bellatora, Liz Carmouche. Walcząca pod pseudonimem „Blonde Fighter” Chookagian raz w karierze w największej federacji MMA mierzyła się o pas mistrzowski – przegrała jednak z Valentiną Shevchenko. Obecnie ma serię 3. wygranych, a najnowszą odniosła jednogłośną decyzją nad Jennifer Maią.

Katlyn Chookagian na UFC Vegas 54 spotka się z Amandą Ribas. 28-letnia fighterka ma zdecydowanie mniejsze doświadczenie od Amerykanki, jednak wcale nie należy jej skreślać. Brazylijka wygrała swoją ostatnią walkę na UFC 267, gdzie kompletnie zdominowała Virnę Jandirobę. Wcześniej została skończona w 2. rundzie przez Marinę Rodriguez, co było jej drugą zawodową porażką, a pierwszą w UFC.

Przebieg walki Chookagian vs. Ribas

Runda 1

Ribas natychmiast naciska i straszy niskim kopnięciem, Chookagian zaś odpowiada niecelnym wysokim. Poszła w klincz Brazylijka i już w niecałą minutę obaliła Amerykankę! Szukała wyłączenia ręki Amanda Ribas, a chwilę później już była w pozycji bocznej. Udało się założyć na moment krucyfiks, „Blonde Fighter” szukała wyjścia z opresji. Cały czas dominuje Ribas, choć oponentka blisko ją trzyma. Szukała Americany Brazylijka, ale Chookagian odwraca sytuację i wstaje! Amanda rusza z pięściami i obrotowym kopnięciem, a Katlyn straszy ją obaleniem. Mocno bije Amerykanka, a do tego świetnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne. Obrotowe kopnięcie Rubasląduje na udzie rywalki, która kontruje każdy cios przynajmniej jednym mocnym ze swojej strony.

Sprawdź!  Zawodnik UFC zdradził, z kim zmierzy się Mateusz Gamrot! Ma dostać rywala z top 15! "Tę walkę dostanie Gamrot. Zasłużył na nią"

Runda 2

Chookagian rozpoczęła od niskiego kopnięci. Obie zawodniczki podchodzą blisko siebie wdając się w wymianę. Chookagian naciera, trafiła mocną kombinacją lewy-prawy prosty i ewidentnie naruszyła rywalkę. Ta szuka dwukrotnie sprowadzenia, jednak kompletnie bezskutecznie. Ruszyła po klincz Amanda Ribas i udanie obala Amerykankę, która skręca się jak się może. Kapitalnie w tym czasie przechodzi z gardy do pozycji bocznej Brazylijka. Szuka lepszej pozycji Ribas w międzyczasie okładając się nawzajem z Chookagian. Amerykanka wróciła do stójki, ale w klinczu na siatce to Brazylijka obijała jej brzuch. Fighterki idą w wymianę, Amanda Rivas wykazuje się twardą szczęką i przyjmuje kolejne ciosy Chookagian .

Runda 3

Ribas atakuje front kickiem na brzuch. Trafia zaraz Chookagian , która się przewraca, ale brak jest zagrożenia. Prosty na tułów Brazylijki posyła Amerykanka. Wysokim kopnięciem odpowiada Ribas. Bardzo dużo ciosów lecie w tej odsłonie, Katlyn Chookagian w małych opałach. Obie fighterki wciąż posyłają kolejne ciosy. Kaputalnie też ich unikają i posyłają kontrę. Ribas szuka kolejnych uderzeń i trafia sama, gdy tylko może. Obala jeszcze Amerykankę na minutę przed końcem! Dużo wymian ciosów i dzieje się tak przze całą tę runę.

Sprawdź!  Sean O'Malley pewny rewanżu z Marlonem Verą: "Prędzej, czy później, ale doprowadzimy do tego."

Oficjalny wynik: Katlyn Chookagian wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.