UFC

Davey Grant zniszczył nogę Louisa Smolki! Rywal padł na twarz!

Na UFC Vegas 54 zobaczyliśmy także pojedynek w wadze koguciej. 36-letni Anglik Davey Grant spotka się w klatce z Amerykaninem, Louisem Smolką.

Davey Grant nie zaliczył najlepszego 2021 roku. Anglik co prawda wygrał z Jonathanem Martinezem przez KO w 2. rundzie, ale później dwukrotnie przegrywał przez decyzję – z Marlonem Verą oraz Adrianem Yanezem. 36-letni „Dangerous” pod banderą UFC występuje od 2013 roku, zaliczając rekord 4. wygranych i 5. porażek. Jedną z nich zaserwował mu Polak, Damian Stasiak.

Rywalem Granta na UFC Vegas 54 będzie Louis Smolka. Występujący pod pseudonimem „Da Last Samurai” fighter zadebiutował jeszcze w 2014 roku, ale po 10. walkach opuścił organizację. Po kilku kolejnych wygranych poza największą federacją MMA powrócił, jednakże nie zdołał ustabilizować formy. W 6. starciach zaliczył serię 3. wygranych i 3. porażek.

Przebieg walki Grant vs. Smolka

Runda 1

Grant zaczyna niecelnymi niskimi kopnięciami, a Smolka od razu szuka klinczu. Anglik odpowiada mocnym front kickiem na korpus, a zaraz dokłada jeszcze jedno na nogę. Tę kombinację powtarza raz jeszcze, widać, że działa to na Amerykanina. Blisko podchodzi Louis Smolka, przez co nadziewa się na mocne ciosy Granta. Coraz bliżej podhcodzi Da Las Smurai, jednak to Davey Grant obija oponenta. Kopnięcie frontalne po raz kolejny w wykonaniu Anglika, choć przed momentem tym samym trafił Smolka. Piekieeelnie mocny prawy sierp na szczękę Smolki zachwiał nim! Za moment po raz kolejny prawy na szczękę Smolki! Garnt na spokojnie obija rywala, podchodzi blisko ze spinning backfistem, ale Smolka kontruje kolanem na czoło! Mocne obrotowe kopnięcie ze strony Anglika w odpowiedzi. Dużo akcji pięściarskich, trafia raz za razem Grant, a Smolka pada na deski po jednym z lewych prostych! Postraszył dźwignią Amerykanin, ale zaraz pojedynek wrócił do stójki. Tam jeszcze jedną szarżę przeprowadził Davey Grant.

Sprawdź!  [WIDEO] Sara Luzar Smajic wygrywa z Aitaną Alvarez. Jednogłośna decyzja w pojedynku kobiet

Runda 2

Smolka od razu rusza po klincz, dobrze wybronił się Anglik. Kopnięcia na brzuch rywala w wykonaniu Amerykanina, który trafia też pięścią. Łatwo, celnie i mocno odpowiada mu jednak „Dangerous”. Ruszył z szarżą Smolkam trafił Granta i zaczął przejmować inicjatywę. „Dangerous” stara się odpowiedzieć, ale jego kopnięcia nie są tak mocne. Rozpuszcza ręce Anglik, przeciwnik stara wykorzystuje dobrze opuszczoną gardę. Mocno bije Louis Smolka. Atakuje Da Last Samurai, ale zaraz obrywa obrotowym kopnięciem na łowę! Duża aktywność z obu stron, Grant stracił już sporo sił, a Smolka trafia jeszcze i obala Anglika, który wyskoczył z ciosem! Szuka pleców Amerykanin, zaraz przechodzi do balachy, ale uratował się Dangerous!

Runda 3

Grant wraca do gameplanu z 1. rundy i okopuje łydkę Smolki. Kolejne wymiany w wykonaniu fighterów, trafia mocnym low kickiem Grant! PRZEWRACA SIĘ SMOLKA, ANGLIK DOSKAKUJE I KOŃCZY TAM RYWALA!

Oficjalny wynik: Davey Grant wygrywa przez TKO w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.