UFC

Katlyn Chookagian wygrywa w dominującym stylu! (VIDEO)

W karcie głównej pierwszej gali w tym roku nie może zabraknąć także pań! Na UFC Vegas 46 w dywizji muszej zmierzą się ze sobą Katlyn Chookagian oraz Jennifer Maia.

Katlyn Chookagian zaliczyła spokojny 2021 rok. „Blonde Fighter” stoczyła tylko jedną walkę, z Viviane Araujo, którą pokonała jednogłośną decyzją sędziów na UFC 262. Blond wojowniczka zdecydowanie bardziej zajęta była w 2020 roku, który to Chookagian rozpoczęła od porażki w walce o pas żeńskiej kategorii muszej. Katlyn padła przez TKO na UFC 247 w starciu z jedną z najlepszych fighterek świata – Valentiną Shevchenko. Później „Blonde Fighter” zdołała pokonać siostrę mistrzyni, Antoninę, a także Cynthię Calvillo. Nie wytrzymała jednak nawet rundy z Jessicą Andrade.

Co ciekawe, Jennifer Maia nie jest obca Chookagian. Brazylijka walczyła już z Amerykanką na UFC 244, gdzie przegrała jednogłośną decyzją. Odbiła się poddając Joanne Wood już w pierwszej rundzie na UFC Fight Night 173, a ta wygrana dała jej title shota przeciwko Valentinie Shevchenko. Maia poradziła sobie nieco lepiej niż „Blonde Fighter” i wytrzymała cały dystans, przegrywając dopiero po jednogłośnej decyzji.

Przebieg walki

Runda 1

Fighterki zaczynają od wymiany prostych i pojedynczych kombinacji. Maia atakuje low kickiem, a Chookagian trafia niezłym prostym. Po chwili „Blonde Fighter” kopie w korpus, co machnęło rywalką. Brazylijka posłała prawy prosty na lewe oko, a Amerykanka za chwilę obaliła przeciwniczkę. Katlyn szukała trójkąta rękoma, zmieniła za chwilę pozycję w parterze. Jennifer zdołała jeszcze wrócić na nogi, jednak przeciwniczka skończyła odsłonę dociskając ją do siatki.

Runda 2

To Chookagian rozpoczęła agresywniej z ciosami rękoma, przez co Maia musiała zrobić kółko po oktagonie. Brazylijka ruszyła do przodu z kontrą, ale zaraz sama znalazła się w klinczu. Zawodniczki wylądowały na siatce. Nastąpiło rozerwanie i to Jennifer miała ostatnie słowo posyłając kolano w rywalkę. Po chwili jednak znów „Blonde Fighter” docisnęła oponentkę do siatki. Dużo presji ze strony Chookagian, trafia z kolanem i za moment z wysokim kopnięciem, które częściowo zostało zablokowane. Amerykanka zajęła po chwili plecy w bardzo prosty i płynny sposób i fighterki lądują na macie. „Blonde Fighter” szuka jeszcze duszenia, ale Brazylijkę ratuje syrena.

Sprawdź!  Zawodnik Bellatora spoliczkowany na UFC 268! Michael Bisping: "Dostał jak dzi*ka..."

Runda 3

Jennifer Maia zdaje się wyczuwać kto przeważa na kartach sędziowskich i atakuje zaciekle. Otrzymuje w tym wszystkim także mocną kontrę. Brazylijka wyprowadza niezłego high kicka i napiera, a Amerykanka zaczyna pracować prostymi. Chookagian wyłapuje kopnięcie na tułów. Zawodniczki atakują zaciekle, aż to „Blonde Fighter” kończy spięcie klinczem. Na zbyt długo się nie zdał, bo Maia zrywa go i posyła krótki sierp. Brazylijka dalej napiera, wyłapuje jednak przy tym sporo prostych. Chookagian spokojnie kończy rundę unikając kolejnych uderzeń od napierającej Mai.

Oficjalny wynik: Katlyn Chookagian wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.