Boks

Michalczewski wspomina znajomość z Nikosiem: „Razem balowaliśmy. Nie był taki, jak pokazali w filmie”

Dariusz Michalczewski w ostatnim wywiadzie wspomniał o swojej znajomości ze słynnym gangsterem, a także zdradził, co myśli o filmie Macieja Kawulskiego.

„Tiger” to jeden z najlepszych polskich pięściarzy, który wygrał 48 z 50 zawodowych pojedynków, w tym 38 przez nokaut. W czasie 14-letniej kariery sięgnął po mistrzostwo świata WBO, IBF, WBA w wadze półciężkiej oraz pas WBO w kategorii junior ciężkiej.

W ostatniej rozmowie z „Winim” wspominał czasy swojej młodości, kiedy znajdował się na szczycie, jeśli chodzi o boks. Poruszony został również temat znajomości z półświatkiem. Michalczewski przyznał, że zawsze gangsterzy byli blisko boksu.

Wielokrotnie mogliśmy usłyszeć o bliskiej znajomości Andrzeja Kolikowskiego, czyli słynnego „Pershinga” z Andrzejem Gołotą. Teraz Michalczewski zdradził, że miał okazję imprezować z gangsterami, w tym m.in. Nikodemem Skotarczakiem.

– Zawsze się półświatek kręcił koło boksu. Ja też się znałem z „Nikosiem”, z tą całą gwardią stąd. Też razem balowaliśmy. Akurat przy mnie nie było rozmów o porwaniach, o narkotykach, o innych. Ja się śmiałem, wygłupiałem, przeważnie to ja mówiłem. Były kobiety.

Następnie został zapytany o film Macieja Kawulskiego „Jak pokochałam gangstera”, który został stworzony na podstawie historii „Nikosia”:

Sprawdź!  Francis Ngannou w rankingu WBC! Bardzo wysokie miejsce byłego mistrza UFC

– Uważam, że to jest nieprawdziwa jego postać. „Nikoś” wcale nie był taki obszczymur, jak go pokazali. Z tego, co pamiętam, miał zawsze wszystko pod kontrolą. I miał to wszystko opanowane, na tyle, co ja to widziałem. Tak go przedstawili trochę jako ćpuna, trochę sparodiowali to. On miał łeb na karku.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.