KSW

Michał Andryszak przed KSW 63: „Chyba nieco się wcześniej zapomniałem i chciałem za bardzo…”

Na KSW 63 do klatki powróci Michał Andryszak, który zastąpi kontuzjowanego mistrza organizacji Phila de Friesa w starciu z Darko Stosiciem.

Serb jest w świetnej formie i po dwóch szybkich nokautach miał zmierzyć się o tytuł, niestety Brytyjczyk doznał kontuzji i musiał się wycofać. Stosiciowi nie robi to problemu. Zapowiedział, że pokona kolejnego Michała (Znokautował już Michała Włodarka i Michała Kitę) i poczeka na starcie z mistrzem.

Michał Andryszak w KSW ostatni raz walczył w styczniu tego roku. Po porażce z Kitą zmierzył się z Guto Inocente, którego poddał w drugiej rundzie. Dla Polaka będzie to 32 walka w karierze.

Zawsze jako sportowiec chcę realizować swoje ambicje, a Darko jest dla mnie ciekawym pomysłem na dalszych rozwój. Po pierwsze, pokonał rywala, z którym ja przegrałem. Po drugie, zwyciężył w fajny, spektakularny sposób. Jest więc dla mnie ciekawym celem i mocnym wyzwaniem. Ja nigdy sobie rywali nie wybieram, ale jeśli już wskazuję, z kim chciałbym się zmierzyć, to biorę pod uwagę najtrudniejszych przeciwników – przyznał Andryszak w rozmowie z KSW.

Myślę, że jako zawodnik z tak dużym stażem i doświadczeniem posiadam umiejętności, które pozwolą mi go pokonać. Oczywiście Darko też posiada argumenty, które mogą przeważyć szalę na jego korzyść, ale na tym polega właśnie ta zabawa – kto lepiej wykorzysta swoje atuty. Każdy ma jakieś słabe strony i miejsca, w które można uderzyć. Jest więc parę pomysłów na Darko – kontynował.

Sprawdź!  Najman staje w obronie KSW: "To nie FAME MMA wymyśliło freaki. Pierwszym takim dużym starciem było zestawienie Najman vs Pudzianowski"

– Okoliczności, które w życiu mnie spotkały, zmusiły mnie do rozwoju jako człowieka. Przede wszystkim jesteśmy jednak ludźmi, a zawodnikami w dalszej kolejności. Im lepszym człowiekiem się stajesz, tym będziesz lepszym zawodnikiem i to się przenosi bezpośrednio na matę. Mistrzem sali można być zawsze, a ja chciałbym być mistrzem walki.

– Chciałbym swoją postawą zadowolić przede wszystkim najbliższych, którzy są wokół mnie i razem ze mną wkładają w moją karierę mnóstwo pracy. Nierozsądnym byłoby nie wykorzystywać tego wsparcia. Walczę tak, aby zwyciężyć, a nie po to, aby wszyscy mi przyklaskiwali. Chyba nieco się wcześniej zapomniałem i chciałem za bardzo ucieszyć wszystkich tych, którzy są ze mną, gdy jest dobrze, a kiedy się karta odwraca, oni odwracają się razem z nią.

Andryszak przyznał, że nie wybiega w przód z myślami o mistrzowskim pojedynku. Na ten moment skupia się na Darko Stosiciu, który jest aktualnie głównym celem.

Ambicji sportowej nigdy mi nie brakowało i zestawienie z Darko jest tego najlepszym dowodem. Mógłbym szukać łatwiejszych walk, z których mógłbym dla siebie więcej wyciągnąć z biznesowego punktu widzenia. Ja jednak podchodzę do sportu bardzo zadaniowo i bardzo wyzwaniowo. Chcę się stawać jak najlepszym zawodnikiem. Zawsze pas jest mile widziany, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Najbliższym celem jest Darko.

Źródło: KSW

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski o zmianie dyscyplin: "Nie dałem rady wytrzymać 2. rund!"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.