Boks

Mayweather zawalczy z Pacquiao! Hitowy rewanż na gali w Japonii potwierdzony!

Floyd Mayweather nie potrafi usiedzieć na emeryturze! Legendarny pięściarz w 2024 roku ponownie stawi się w ringu. Na gali RIZIN ma bowiem dojść do głośnego rewanżu!

W miniony weekend na kilkanaście godzin przed początkiem nowego roku odbyła się gala RIZIN 45. W pewnym momencie w ringu pojawił się Manny Pacquiao, który podpisał kontrakt z japońską organizacją na walkę pokazową. Ta nie doszła do skutku w 2023 roku.

Niebawem „PacMan” faktycznie wystąpi w RIZIN. Pochodzący z Filipin pięściarz przeprosił kibiców, że ci nie mogli podziwiać jego umiejętności w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Pacquiao wahał się, czy może zdradzić nazwisko przeciwnika, ale wyręczył go w tym szef federacji, Nobuyiki Sakakibara.

Floyd Mayweather – powiedział Japończyk.

Pięściarze spotkali się po raz pierwszy w ringu w 2015 roku. Amerykanin zwyciężył wówczas jednogłośną decyzją sędziów. Od lat mówiło się o ewentualnym rewanżu, który nigdy się nie zmaterializował.

Obaj zawodnicy zakończyli już zawodowe kariery. „Money” ostatni pojedynek stoczył w 2017 roku przeciwko Conorowi McGregorowi. „PacMan” zaś w 2021 po przegranej z Yordenisem Ugásem i ogłoszeniu swojej kandydatury na prezydenta Filipin.

Sprawdź!  Chris Weidman: "Tyron Woodley nie otrzyma kolejnej szansy. Musi teraz z tym żyć."

To może oznaczać, że rewanż Mayweather vs Pacquiao będzie walką pokazową, czyli exhibition bout. Tego typu starcia nie są sankcjonowane i punktowane. O ile nie zakończą się przez KO lub TKO po pełnym dystansie zwycięzca nie zostaje wyłoniony.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.