UFC

Mateusz Gamrot wskazuję najtrudniejsze starcie w karierze: „Po tej walce wprowadziłem najwięcej zmian w…”

Najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej w ostatnim wywiadzie wskazał najtrudniejszy pojedynek w swojej karierze. Po tamtej walce wprowadził wiele zmian w swoje przygotowania.

Mateusz Gamrot ma na swoim koncie 19 zwycięstw i jedną porażkę. Po serii 17 wygranych podpisał kontrakt z UFC i zadebiutował na gali w październiku 2020 roku.

Niestety w pierwszym starciu dla amerykańskiej organizacji poniósł porażkę w walce z Guramem Kutateladze po niejednogłośnej decyzji sędziów. Werdykt był sporym zaskoczeniem zarówno dla samego zawodnika, jaki i kibiców i osoby ze świata MMA, które wskazywały na zwycięstwo Polaka.

Po tamtej walce Gamrot do kolejnych pojedynków przygotowuje się w American Top Team na Florydzie, a treningi w jednym z najlepszych klubów na świecie mocno wpłynęły na byłego mistrza KSW. W następnym pojedynku znokautował Scotta Holtzmana, a w ostatnim starciu poddał Jeremy’ego Stephensa.

W ostatnim wywiadzie dla magazynu „Elle Man” Gamrot przyznał, że po najtrudniejszej walce w karierze wprowadził wiele zmian w plan treningowy, jednak nie było to przegrane starcie z Guramem Kutateladze.

Od początku mojej kariery każda kolejna walka była trudna i ciężka. Każdy rywal był mocny, przez co szybko wspinałem się w rankingach europejskich, docierając na szczyt i zdobywając dwa pasy dwóch kategorii wagowych w największej europejskiej organizacji KSW – powiedział.

Sprawdź!  Jan Błachowicz w kolejnej roli! Tym razem w zagranicznym filmie: "Niech nikt się nie martwi. Nie będzie to kolidować z przygotowaniami"

Gamrot wyróżnił jednak pierwszy pojedynek z Normanem Parke. Polak zmierzył się z Irlandczykiem na gali KSW 39 i po jednogłośnej decyzji obronił mistrzowski pas. Fighterzy walczyli jeszcze dwukrotnie. Kolejne starcie zakończyło się jako no-contest, a trylogia została rozstrzygnięta na KSW 53.

Gamrot brutalnie rozbił „Stormina”, aż w końcu lekarz uznał, że trzeba przerwać pojedynek. Irlandczyk trafił do szpitala i była to jego ostatnia walka w formule MMA. Od tamtego starcia próbuje swoich sił w boksie i walczył dla takich organizacji jak FAME oraz EFM Show.

Jednak gdybym miał wybierać, to myślę, że pierwsza walka z Normanem była najtrudniejsza z wielu czynników i po tej walce wprowadziłem najwięcej zmian w swój plan treningowy.

Źródło: elleman.pl

Sprawdź!  Tyson Fury otwarty na walkę z mistrzem UFC! "Może mieć małe rękawice albo jeśli chce gołe pięści"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.