UFC

Mateusz Gamrot wskazuje kolejnego rywala: „Dwóch zawodników z TOP 10 odmówiło walki ze mną. Bardzo ciężko jest…”

Mateusz Gamrot zabrał głos w sprawie kolejnego pojedynku w największej organizacji MMA na świecie. Zdradził, że dwóch fighterów z top 15 odmówiło starcia.

Gamrot ma za sobą świetny rok i serię trzech zwycięstw przed czasem. W ostatnim pojedynku pokonał Diego Ferreirę i zajął jego 12. miejsce w rankingu. Kibice liczyli na to, że w kolejnym starciu zmierzy się z rywalem znajdującym się bliżej czołówki, jednak fighter wyjaśnił, że nie jest to takie proste.

W rozmowie z Polsat Sport Gamrot przyznał – Doszedłem do 12. miejsca i patrząc prawdzie w oczy, ciężko jest, żebym teraz za każdym razem dostawał kogoś wyżej w rankingu ode mnie. Raz, wiemy, że zawodnicy rankingowi są mocno wybredni. Nie każdy z każdym chce walczyć, bo chcą szanować swoją pozycję. Dwa, dużo zawodników ma już pozestawiane walki, więc ciężko o dostępność tych zawodników.

Były mistrz KSW zdradził również, że już dwóch fighterów z top 10 odrzuciło propozycję starcia – Kolejna rzecz, dwóch zawodników z Top 10 odmówiło ze mną walki. Były propozycje zestawień, ale oni nie chcieli się zgodzić na walki ze mną. Bardzo ciężko jest więc dostać zawodnika rankingowego, żeby pasowało i żeby był wyżej ode mnie.

Wszystko wskazuje na to, że kolejnym przeciwnikiem Gamrota będzie Brad Ridell, który niedawno zaczepił Polaka na Instagramie. Fighter aktualnie znajduje się na 14. miejscu w rankingu:

Sprawdź!  Kursy bukmacherskie na walkę Jana Błachowicza! Co obstawić na gali UFC 291?

– Brad Riddell jest najbardziej prawdopodobną opcją. Jest bardzo mocnym, czołowym zawodnikiem kategorii lekkiej. Ma chyba tylko jedną przegraną i cztery wygrane. Mocne wyzwanie dla mnie, mocny stójkowicz. Też patrzę tak sobie na to i jestem świeżym zawodnikiem w UFC.

– Jestem dopiero rok, zrobiłem cztery walki, a już jestem w rankingu. Myślę, że to jest bardzo dużo. Jestem cierpliwy. Czy to będzie Brad Riddell, czy to będzie ktoś inny, ja po prostu się zgodzę na tę walkę.

Źródło: Polsat Sport

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.