UFC

Mateusz Gamrot bardzo doceniony przez rywala! „Tylko nasza trójka jest lepsza”

Na UFC 280 odbędą się dwa hitowe pojedynki w wadze lekkiej. W jednym z nich wyłoniony zostanie mistrz, a w drugim – kolejny pretendent do pasa. W nim udział wezmą Beneil Dariush oraz Mateusz Gamrot.

Popularny „Gamer” zaliczył mały falstart przy wejściu do największej federacji MMA na świecie, doznając pierwszej zawodowej porażki w karierze. Wiele osób uważa, że był to błąd sędziów i to ręka Kudowianina powinna powędrować wówczas w górę, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Mateusz Gamrot zwyciężył wszystkie 4 kolejne pojedynki. Znokautował Scotta Holtzmana w 2. rundzie, poddał Kimurą Jeremy’ego Stephensa w minutę i 5 sekund, a na koniec 2021 roku sprawił, że Diego Ferreira poddał się po kolanach na żebra. Ostatnią ofiarą „Gamera” był inny perspektywiczny fighter wagi lekkiej – Arman Tsarukyan, który przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

To zwycięstwo wywindowało byłego mistrza KSW w górę rankingu i na pewno może on zacząć myśleć o potencjalnym title shocie. Kolejnym krokiem w kierunku pasa będzie pojedynek na UFC 280, gdzie spotka się z Beneilem Dariushem.

Sprawdź!  Colby Covington: "McGregor się skończył. Wyczerpał bak z motywacją."

Beneil Dariush ocenia umiejętności „Gamera”

33-letni Amerykanin od dawna występuje pod banderą UFC, a obecnie jest na fali 7. kolejnych wygranych. Dariush, podobnie jak Gamrot, jest świetnym grapplerem. Co więcej, ma podobne doświadczenie do Kudowianina, który stoczył 22 zawodowe pojedynki. W Beneil ma na swoim koncie 26 walk.

W wywiadzie dla The Schmo Amerykanin został poproszony o ocenę umiejętności byłego podwójnego mistrza KSW względem reszty czołówki kategorii lekkiej.

Zdecydowanie należy do TOP 3 zapaśników w naszej dywizji. Jest kapitalnym grapplerem, posiada też dobrą stójkę – wie, jakie uderzenie i kiedy wyprowadzić… Wydaje mi się, że zawsze szuka sprowadzenia, ale jego stójka też jest niezła.

Powiedziałbym… powiedziałbym, że jest za mną, Islamem oraz Charlesem. Wydaje mi się, że jest tuż za naszymi plecami.

Kursy bukmacherskie na walkę Gamrot vs. Dariush

Walkę Mateusza Gamrota oraz całą kartę walk UFC 280 obstawisz u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Sprawdź!  (VIDEO) Tak kończył rywali Mateusz Gamrot! UFC przypomina poprzednie walki Polaka

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.