UFC

Gamrot wygrywa wyrównaną walkę na UFC 299! Pokonał byłego mistrza [WIDEO]

W jednej z najważniejszych dla polskich kibiców walk UFC 299 wystąpił Mateusz Gamrot. „Gamer” spotkał się z byłym mistrzem, Rafaelem dos Anjosem.

Polski fighter robi prawdziwą furorę za Oceanem. Mateusz Gamrot w przeszłości dzielił i rządził w wadze lekkiej KSW, a teraz należy do czołówki najbardziej obleganej dywizji w UFC. „Gamer” zajmuje 6. lokatę w rankingu i jak sam zapowiedział, znajduje się walkę-dwie od title shota.

Rywalem Gamrota był Rafael dos Anjos. Brazylijczyk to były mistrz kategorii lekkiej i weteran największej organizacji MMA na świecie. „RDA” ma już 39 lat na karku, a starcie z „Gamerem” było numerem 35 w oktagonie. Jak zakończyła się walka Gamrot vs dos Anjos?

UFC 299: Gamrot vs dos Anjos

RUNDA 1

Gamrot postraszył prostymi i zaatakował kopnięciem na głowę. Celny prawy krzyżowy Polaka, kolejny ominął blok. RDA skontrował Gamera i trafił kolanem! Mateusz ratował się zapasami, ale zaraz ponownie oberwał! Dos Anjos przejął kontrolę, trafił Polaka lewym jabem. RDA mocno kopnął na korpus, jego ręce zaczęły sięgać szczęki Gamrota. Mateusz ruszył i zaliczył sprowadzenie. Gamer kontrolował Brazylijczyka do końca rundy.

RUNDA 2

Sprawdź!  Już dziś walka Gamrot vs. Dariush na wielkiej gali UFC 280! Sprawdź kiedy, o której i gdzie oglądać!

Dos Anjos ruszył z kopnięciem po przekroku, Gamrot dobrze odpowiedział middle kickiem i przejął nogę. Polak zajął plecy i kontrolował RDA na siatce. Dos Anjos wywiera presję, Gamer uciekł mu pod lewym prostym i zaliczył sprowadzenie. Niedługo później ponownie uniknął ataku i obalił, ale dos Anjos zdołał się wybronić. Niezły krótki cios Mateusza wywołał jeszcze serię rywala.

RUNDA 3

Gamrot zaczął od prostych na głowę i tułów, dobrze trafił prawym krzyżowym. Polak kapitalnie uniknął lewego RDA i sprowadził go na deski, skąd jednak rywal zdołał łatwo wrócić. Mateusz ewidentnie zwolnił, ale próbuje tego w czym jest najlepszy, czyli zapasach. Dos Anjos zaatakował low kickami, ale Gamer odgryzł się serią uderzeń na twarz. RDA szukał mocnego lewego, ale Mateusz uparcie szedł w grappling i klincz na siatce. Świetna kombinacja Gamera w ostatnich sekundach.

Wynik walki: Mateusz Gamrot wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.