KSW

Mateusz Borek komentuje odejście Soldicia z KSW: „Bez ciebie będzie smutno. Kariera sportowa trwa krótko i trzeba…”

Mateusz Borek zwrócił się do Roberto Soldicia po tym, jak podwójny mistrz KSW ogłosił, że zmienia pracodawcę i podpisał kontrakt z nową federacją.

Od grudnia 2017 roku Soldić walczył dla największej polskiej organizacji MMA. W okrągłej klatce KSW stoczył 8 pojedynków i odniósł 7 zwycięstw, w tym 6 przed czasem, kiedy to dominował lub brutalnie nokautował swoich przeciwników.

Niemal wszyscy byli przekonani, że Soldić będzie wybierał pomiędzy KSW lub UFC. Ostatecznie podpisał jednak kontrakt z azjatyckim gigantem, czyli jedną z największych organizacji na świecie, jaką jest ONE FC.

Mateusz Borek komentuje decyzję Roberto Soldicia

Soldić miał stoczyć dla KSW ostatni pojedynek, jednak wyjaśnił, że organizacja nie była w stanie zapewnić mu odpowiedniego rywala. Dostał tylko jedną ofertę, a niedoszłego rywala określił miałem „nołnejma”. Poczekał więc, aż wygaśnie jego kontrakt i dołączył do ONE FC.

Swoją decyzję tłumaczył tym, że organizacja chce zrobić z niego prawdziwego mistrza i będzie on miał szansę walczyć o tytuły nie tylko w formule MMA, ale także w kickboxingu czy Muay Thai.

Sprawdź!  Damian Janikowski pokonuje przed czasem Jasona Radcliffa na KSW 59 i sam nastawia złamany palec! [WIDEO + WYWIAD]

Zmianę organizacji przez Soldicia skomentował Mateusz Borek. Dziennikarz zamieścił na swoich social mediach wpis, w którym zwrócił do „RoboCopa”:

– Dziękuję @soldicmma za wszystkie niesamowite wieczory. Za klasę wielkiego mistrza. Zarówno w klatce @ksw_mma jak i poza nią. Przeszedłeś długa, trudną i wyboistą drogę, by być teraz w tym miejscu swojego życia i kariery. Zawsze będę pamiętał zarówno Twoje spektakularne nokauty, jak i normalność, skromność, otwartość, poczucie humoru i wrażliwość na krzywdy ludzkie.

– Bez Ciebie na pewno będzie nam trochę smutno. Ale musimy zrozumieć Twoją decyzję. Kariera sportowa trwa krótko i trzeba iść za głosem serca a może czasem raczej instynktu. Być maksymalnie zachłannym na sukces. Mam nadzieję, że wybrałeś dobrze. Zawsze będę Ci kibicował w nowym miejscu. Powodzenia Mistrzu!

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Szybka zmiana kursów przed KSW 77! Pudzianowski już nie jest faworytem!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.