KSW

Materla o walce Szpilka vs Pudzianowski: „Pytanie, z jaką głową wyjdzie do walki? Stawiam wszystkie pieniądze, jeżeli…”

Michał Materla zabrał głos w sprawie pojedynku pomiędzy Arturem Szpilką i Mariuszem Pudzianowskim, do którego ma dojść jeszcze w tym roku.

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o zestawieniu byłego strongmana z byłym pięściarzem. Zarówno szef organizacji KSW, jak i sami zawodnicy potwierdzili, że chcą takiego pojedynku. Za pośrednictwem social mediów zaczęli się zaczepiać, tym samym promując starcie, które nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Materla o walce Pudzianowski vs Szpilka

Przed nadchodzącą galą KSW 78 w Szczecinie w rozmowie z dziennikarzami Michał Materla został zapytany o to, kogo widzi w roli faworyta. „Cipao” to przyjaciel Szpilki, który ma okazję obserwować jego przygotowania oraz były rywal Pudzianowskiego, z którym zmierzył się w maju 2022 roku.

Skazywany przez wielu na porażkę „Dominator” sprawił dużą niespodziankę i już w pierwszej odsłonie brutalnie znokautował byłego mistrza, którego ustrzelił potężnym podbródkowym.

Materla, który zna obu zawodników, przyznał że wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem do klatki wyjdzie Szpilka. Były pięściarz ma świetnie radzić sobie na treningach i szybko uczy się nowych rzeczy, jednak najważniejszym aspektem będzie jego głowa:

Sprawdź!  Marian Ziółkowski o freak fightach: "Ktoś, kto się nie zna na MMA, może pomyśleć, że to sport, gdzie każdy popapraniec idzie i bije się w klatce"

Ja znam Artura z takiej strony, że mam okazję oglądać jego przygotowania, sparingi, które są niedostępne dla osób trzecich i naprawdę on cały czas prezentuje wysoki poziom. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o aspekt techniczny, to jest fenomenalny, jeżeli chodzi o boks.

Gdzieś dokłada swoje elementy, bardzo szybko, bardzo dobrze to wchodzi, jeżeli chodzi o te aspekty MMA. Pytanie jest, z jaką głową wejdzie do walki. Jeżeli wyjdzie Artur, jakiego znam z treningów, no to bezwzględnie stawiam wszystkie pieniądze na Artura. Jak to będzie, to już zobaczymy na walce.

Sam Materla już dzisiaj powróci do klatki i w main evencie gali KSW 78 zmierzy się z Kendallem Grovem, którego już raz pokonał w 2013 roku. Gale KSW zobaczysz wyłącznie w aplikacji Viaplay. Serwis oferuje dostęp nie tylko do wydarzenia na żywo ale również możliwość odtworzenia poprzednich eventów.

Miesięczny koszt abonamentu to 34 zł, a oprócz gal największej polskiej organizacji MMA masz możliwość oglądania innych wydarzeń sportowych, filmów oraz seriali. Wystarczy się zarejestrować, klikając w poniższy baner:

Sprawdź!  Gala na Narodowym wyłoni pretendentów? "To dość oczywiste" [VIDEO]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.