KSW

Marian Ziółkowski przejdzie do UFC? „Jest zainteresowanie zza oceanu. Są chętni, żeby…”

Menadżer Mariana Ziółkowskiego zabrał głos w sprawie jego przyszłości. Kolejny mistrz KSW wagi lekkiej przejdzie do największej organizacji MMA na świecie?

„Golden Boy” swój ostatni pojedynek stoczył 15 stycznia na gali KSW 66. W main evencie wydarzenia zmierzył się z Borysem Mańkowskim, którego wypunktował na przestrzeni pięciu rund i po raz drugi z rzędu obronił mistrzowski pas wagi lekkiej.

Ziółkowski, którego bilans to 24 zwycięstwa, 8 porażek i remis, po raz pierwszy zawalczył o pas wagi lekkiej na KSW 54. Wskoczył na zastępstwo kilkanaście dni przed galą i zmierzył się z Mateuszem Gamrotem, któremu postawił trudne warunki. Toczył bardzo wyrównane starcie w stójce, jednak ostatecznie przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Następnie przed czasem rozprawił się z Romanem Szymańskim i wygrał tytuł kategorii lekkiej. W pierwszej obronie zdominował i poddał Macieja Kazieczko, a teraz pokonał pierwszego w rankingu Borysa Mańkowskiego. Szybko pojawiły się pytania o to, czy fighter będzie chciał spróbować swoich sił w największej organizacji na świecie.

Sam zawodnik zdradził, że ma ambicje na to, by walczyć w UFC. Natomiast teraz jego menadżer w programie Oktagon Live potwierdził, że jest cały czas w kontakcie z matchmakerami amerykańskiej federacji. Ziółkowski jest jednak wciąż związany kontraktem z KSW i po jego wypełnieniu zapewne pojawi się konkretna oferta ze strony UFC.

Sprawdź!  O której walczy Mateusz Gamrot? Już dzisiaj walka ze Scottem Holtzmanem na UFC Vegas 23!

– Marianowi przed walką mówiłem, żeby nie wywierać presji, natomiast no jest zainteresowanie zza oceanu, UFC. Ja jestem w stałym kontakcie z matchmakerami UFC i dostałem jakieś tam jedno słowo gratulacji Whatsappem i zaproszenie do rozmowy. Natomiast na ten moment Marian jest oczywiście zawodnikiem KSW, tu jest kontrakt, nie ma o czym mówić.

– Natomiast jeśli jakoś się porozumiemy lub kontrakt jakoś by się skończył, czy po prostu go wypełnimy bez przedłużania, no to oni są chętni, żeby podjąć takie rozmowy. Nie ma, od razu mówię, nie ma konkretnej oferty, czyli że zapraszają na kwiecień z tym i z tamtym, za takie pieniądze. To jeszcze w ogóle nie jest ten etap. Nazwijmy to – hasło zostało rzucone i jest zaproszenie do rozmowy.

Źródło: YouTube Kanał Sportowy

Sprawdź!  Oskar Piechota na dopingu! Polak zostaje zawieszony na prawie dwa lata

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.