UFC

Marcin Tybura częścią hitowej karty! UFC potwierdza 12 walk na UFC 278!

Największa federacja MMA na świecie potwierdziła, że 20 sierpnia w Salt Lake City w stanie Utah odbędzie się UFC 278. W jednej z potwierdzonych walk znalazło się miejsce dla czołowego polskiego ciężkiego, Marcina Tybury!

-> Oglądaj gale UFC w STS!

Main eventem UFC 278 będzie długo wyczekiwana kolejna obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Kamaru Usmana. Nigeryjczyk, który ostatnio pokonał przez decyzję Colby’ego Covingtona, wyleczył kontuzjowaną dłoń i w 6. obronie tytułu wagi półśredniej spotka się z Leonem Edwardsem. Anglik nie przegrał od 5. lat w ciągu których stoczył 10 pojedynków. Ostatnim, który pokonał „Rocky’ego” jest… Kamaru Usman.

W karcie walk UFC 278 nie zabrakło miejsca dla Marcina Tybury! Jeden z najlepszych polskich nie będzie miał łatwego zadania – jego przeciwnikiem został niepokonany Alexander Romanov. Mołdawianin raz w karierze usłyszał werdykt sędziowski, choć techniczna decyzja wynikała z faulu przeciwnika. W samym UFC popularny „King Kong” ma serię 5. wygranych.

Dla Marcina Tybury będzie to powrót po porażce z UFC 267. Polak poległ wówczas z Aleksandrem Volkovem przez jednogłośną decyzję sędziów, co zakończyło znakomitą passę 5. kolejnych zwycięstw. „Tybur” miał wrócić przed kilkoma tygodniami na UFC 273. Niemal w ostatniej chwili walka została odwołana z powodu choroby Polaka. Pojedynek Tybura vs. Romanov prawdopodobnie otworzy kartę główną UFC 278.

Sprawdź!  Era Khabiba Nurmagomedova się zakończyła, czas na erę Charlesa Oliveiry. "Wszyscy chcieliby zobaczyć nasze starcie"

Arcyciekawie zapowiadają się pojedynki byłych mistrzów UFC. Jose Aldo, który niegdyś dzielił i rządził w kategorii piórkowej, pomimo 35. lat na karku wciąż liczy na to, że uda mu się wejść na szczyt dywizji koguciej. Na UFC 278 spotka się z Merabem Dvalishvilim, który ma rekord 14-4-0.

Wreszcie po latach oczekiwań do oktagonu wraca Luke Rockhold. Amerykanin po fatalnej próbie zaatakowania dywizji półciężkiej i ciężkim KO z lewej ręki Jana Błachowicza schodzi z powrotem do dywizji średniej. Przeciwnikiem Rockholda będzie były pretendent do pasa mistrzowskiego, Paulo Costa.

Wszystkie potwierdzone walki na UFC 278:

 • Kamaru Usman vs. Leon Edwards
 • Jose Aldo vs. Merab Dvalishvili
 • Paulo Costa vs. Luke Rockhold
 • Marcin Tybura vs. Alexandr Romanov
 • Amir Albazi vs. Francisco Figueiredo
 • Jared Gordon vs. Leonardo Santos
 • Lucie Pudilova vs. Wu Yanan
 • Harry Hunsucker vs. Tyson Pedro
 • Victor Altamirano vs. Daniel Lacerda
 • Qileng Aori vs. Jay Perrin
 • A.J. Fletcher vs. Ange Loosa
 • Luis Saldana vs. Sean Woodson

Źródło: UFC

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.