UFC

Marcin Tybura częścią hitowej karty! UFC potwierdza 12 walk na UFC 278!

Największa federacja MMA na świecie potwierdziła, że 20 sierpnia w Salt Lake City w stanie Utah odbędzie się UFC 278. W jednej z potwierdzonych walk znalazło się miejsce dla czołowego polskiego ciężkiego, Marcina Tybury!

-> Oglądaj gale UFC w STS!

Main eventem UFC 278 będzie długo wyczekiwana kolejna obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Kamaru Usmana. Nigeryjczyk, który ostatnio pokonał przez decyzję Colby’ego Covingtona, wyleczył kontuzjowaną dłoń i w 6. obronie tytułu wagi półśredniej spotka się z Leonem Edwardsem. Anglik nie przegrał od 5. lat w ciągu których stoczył 10 pojedynków. Ostatnim, który pokonał „Rocky’ego” jest… Kamaru Usman.

W karcie walk UFC 278 nie zabrakło miejsca dla Marcina Tybury! Jeden z najlepszych polskich nie będzie miał łatwego zadania – jego przeciwnikiem został niepokonany Alexander Romanov. Mołdawianin raz w karierze usłyszał werdykt sędziowski, choć techniczna decyzja wynikała z faulu przeciwnika. W samym UFC popularny „King Kong” ma serię 5. wygranych.

Dla Marcina Tybury będzie to powrót po porażce z UFC 267. Polak poległ wówczas z Aleksandrem Volkovem przez jednogłośną decyzję sędziów, co zakończyło znakomitą passę 5. kolejnych zwycięstw. „Tybur” miał wrócić przed kilkoma tygodniami na UFC 273. Niemal w ostatniej chwili walka została odwołana z powodu choroby Polaka. Pojedynek Tybura vs. Romanov prawdopodobnie otworzy kartę główną UFC 278.

Sprawdź!  (VIDEO) Paddy Pimblett zaatakowany za skandaliczne słowa! Awantura przed UFC w Londynie! "Nic dziwnego, że Rosja ich terroryzuje"

Arcyciekawie zapowiadają się pojedynki byłych mistrzów UFC. Jose Aldo, który niegdyś dzielił i rządził w kategorii piórkowej, pomimo 35. lat na karku wciąż liczy na to, że uda mu się wejść na szczyt dywizji koguciej. Na UFC 278 spotka się z Merabem Dvalishvilim, który ma rekord 14-4-0.

Wreszcie po latach oczekiwań do oktagonu wraca Luke Rockhold. Amerykanin po fatalnej próbie zaatakowania dywizji półciężkiej i ciężkim KO z lewej ręki Jana Błachowicza schodzi z powrotem do dywizji średniej. Przeciwnikiem Rockholda będzie były pretendent do pasa mistrzowskiego, Paulo Costa.

Wszystkie potwierdzone walki na UFC 278:

 • Kamaru Usman vs. Leon Edwards
 • Jose Aldo vs. Merab Dvalishvili
 • Paulo Costa vs. Luke Rockhold
 • Marcin Tybura vs. Alexandr Romanov
 • Amir Albazi vs. Francisco Figueiredo
 • Jared Gordon vs. Leonardo Santos
 • Lucie Pudilova vs. Wu Yanan
 • Harry Hunsucker vs. Tyson Pedro
 • Victor Altamirano vs. Daniel Lacerda
 • Qileng Aori vs. Jay Perrin
 • A.J. Fletcher vs. Ange Loosa
 • Luis Saldana vs. Sean Woodson

Źródło: UFC

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.