KSW

Mamed Khalidov zwraca się do kibiców przed walką z Roberto Soldiciem: „Czas, by pięści zastąpiły słowa. Teraz jedyne, na co czekam, to…”

Jak już oficjalnie potwierdziła organizacja, Mamed Khalidov w kolejnym pojedynku stanie do walki z Roberto Soldiciem, Będzie to największa walka w historii KSW.

Chorwacki RoboCop w ostatnim pojedynku na KSW 63 po raz kolejny obronił mistrzowskiego pasa i po zwycięstwie z Patrikiem Kinclem postanowił rzucić wyzwanie mistrzowi wagi średniej. Fighter wyszedł z klatki, podszedł do Mameda i poprosił o pojedynek, jednak ten przyznał, że taki zawodnik jak Soldić nie musi prosić.

Szef KSW Martin Lewandowski jeszcze niedawno zdradził, że organizacja ma inne plany dla Mameda i Soldić prawdopodobnie będzie musiał poczekać na walkę. Kilka dni temu pojedynek został jednak oficjalnie potwierdzony. Pierwsze face to face zobaczymy już podczas gali KSW 64. 23 października zawodnicy spotkają się w klatce i ogłoszone zostaną szczegóły ich starcia.

Nie wiem, czy to będzie największa moja walka w KSW. Stoczyłem dużo najważniejszych walk, ale osobiście jest to najważniejsze dla mnie, bo chciałem dokończyć karierę, utrzymując poziom i walczyć z najlepszymi. W wieku 41 lat mogę się bić z zawodnikiem piętnaście lat młodszym, który jest mistrzem. Dla mnie to jest bardzo ważne – powiedział Mamed w rozmowie z Polsat Sport po ogłoszeniu walki.

Sprawdź!  Marian Ziółkowski przejdzie do UFC? "Jest zainteresowanie zza oceanu. Są chętni, żeby..."

Dla legendy KSW będzie to 45 pojedynek w karierze. W ostatnim starciu w 36 sekund znokautował Scotta Askhama i odzyskał mistrzowski pas wagi średniej. To właśnie on będzie stawką nadchodzącej walki. Roberto Soldić już od pewnego czasu mówił o tym, że jego cel to zostać podwójnym mistrzem największej polskiej organizacji MMA.

Mamed Khalidov po ogłoszeniu starcia zabrał głos i na swoim Instagramie potwierdził, że niedługo poznamy szczegóły walki. Mistrz dodał, że jedyne, na co teraz czeka, to wsparcie kibiców:

– Wiele się o tym mówiło, długo się na to czekało. Czas by pięści zastąpiły słowa, a sama walka oczekiwanie. Tak to prawda: będę bronił tytułu w walce z @robetosoldic. Na KSW 64 za trzy tygodnie staniemy twarzą w twarz, a wy dowiecie się, jaka jest data starcia. Teraz jedyne, na co czekam to wasz doping.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Michał Materla przed walką na KSW 70: "Ma chłop jaja. Nigdy nie pękał przed..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.