UFC

Makhachev najlepszym fighterem bez podziału na kategorie? Szef UFC zrugał dziennikarzy

Dana White został zapytany po UFC 302, czy Islam Makhachev faktycznie jest numerem 1 w rankingu bez podziału na kategorie wagowe? Szef największej na świecie organizacji MMA stwierdził, że każdy kto tak uważa jest „wariatem”.

Islam Makhachev zanotował kolejną udaną obronę pasa wagi lekkiej poddając w ostatniej rundzie Dustina Poiriera. Dagestańczyk tym samym przedłużył serię zwycięstw do czternastu, a jego rekord obecnie wynosi 26-1.

Na oficjalnej stronie UFC Makhachev zajmuje 1. miejsce w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Jego szef, Dana White, uważa to jednak za błąd.

Dana White: Islam nie jest najlepszym zawodnikiem P4P

Sternik UFC w odpowiedzi na pytanie podczas konferencji o to, czy Makhachev faktycznie jest najlepszym zawodnikiem w rankingu pound-for-pound odpowiedział, że na to miano zasługuje jedynie Jon Jones.

Uważam, że Islam jest jednym z najlepszych w historii, jest naprawdę niesamowity. Jednak trzeba być wariatem, by nazywać go najlepszym zawodnikiem P4P, podczas gdy Jon Jones, nadal, k…wa, walczy. eśli tak uważasz, to nie powinieneś zajmować się w ogóle tworzeniem jakichkolwiek, k…wa, rankingów.

Jones nigdy nie przegrał walki. Bił się ze wszystkimi najostrzejszymi kolesiami na świecie. Jeśli zastanowić się, co naprawdę oznacza ranking P4P, to gość przeszedł do wagi ciężkiej i zniszczył najlepszego kolesia na świecie. Dopóki Jon Jones walczy i jest w rankingu, nikt inny nie powinien być na pierwszym miejscu w rankingu P4P.

Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę, że Jon Jones nie należy do najaktywniejszych fighterów. White również i z ten argument zbył na korzyść „Bonesa”.

Sprawdź!  Karolina Wójcik totalnie zdominowała rywalkę! Czy wystarczyło to na kontrakt w UFC?

No dobra, to pogadajmy o aktywności. Nie walczył trzy lata. Nawet Muhammad Ali, po prostu nikt nigdy nie powrócił po trzech latach i wyglądał tak samo dobrze. A Jones przejechał się po gościu z pierwszego miejsca w wadze ciężkiej, jakby te trzy lata nie miały żadnego znaczenia!

Jon Jones jest najlepszy w historii, w dziejach. Mówiąc to mam na myśli wszystkie sporty walki. Jest najlepszy w historii. Zamkniesz Jona Jonesa z kimkolwiek i to Jon Jones wyjdzie z tego pomieszczenia.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.