KSW

Łukasz Jurkowski pierwszym członkiem KSW Hall of Fame!

Podczas wczorajszej gali KSW oficjalnie poznaliśmy pierwszego członka Galerii Sław organizacji. Tym został były zawodnik i w późniejszych latach komentator – Łukasz Jurkowski!

Od czasu ogłoszenia wprowadzenia KSW Hall of Fame, niemal natychmiast pojawiły się różne głosy dotyczące tego, kto się tam znajdzie. Jedni byli przekonani, że pierwszą osobą będzie Mamed Khalidov, aczkolwiek w jednej z internetowych ankiet przodował Marcin Najman.

Ostatecznie Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zdecydowali się docenić innego fightera, który dosłownie od samego początku był z nimi związany. Mowa tu o Łukaszu Jurkowskim, który nie potrafił ukryć wzruszenia goszcząc w warszawskim Studiu ATM na KSW 82.

Popularny „Juras” jest oczywiście przede wszystkim zwycięzcą pierwszego turnieju KSW, który miał miejsce jeszcze w 2004 roku. W ten sposób rozpoczęła się długa kariera Łukasza, który do 2011 roku miał na koncie 25 zawodowych walk, bardzo przyczyniając się do rozwoju polskiego MMA.

Jurkowskiego w późniejszych latach można było usłyszeć jako komentatora gal federacji, a w 2017 roku zdecydował się on na powrót do klatki. O ile pokonał Sokoudjou i Bekavaca, o tyle przegrywał przed czasem z Martinem Zawadą, czy Mariuszem Pudzianowskim.

Sprawdź!  Israel Adesanya w KSW? Był kiedyś taki pomysł

„Jurasowi”

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.