Bellator MMA

Legendarny Fedor Emelianenko powraca. Rosjanin zmierzy się z byłym rywalem Tybury i Omielańczuka

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o powrocie legendarnego Fedora Emelianenko. Rosjanin ma wystąpić 23 października na gali Bellatora w Moskwie, co będzie debiutem tej organizacji w Rosji. Rywalem Rosjanina będzie doskonale znany polskiej publiczności Timothy Johnson Jr.

Fedor Emelianenko jest jedną z największych legend w MMA. Przez wiele lat stoczył wiele widowiskowych batalii  Był on mistrzem wagi ciężkiej w RIZIN FC oraz był olbrzymią gwiazdą w tej organizacji. W 2015 powrócił do regularnych startów. W 2019 roku na Bellator 214 przegrał z Ryanem Baderem. Był to finał Grand Prix w wadze ciężkiej Od trzech lat jest związany z Bellatorem. W swoim poprzednim pojedynku na gali z numerem 237 wygrał przez TKO z Quintonem Jacksonem.

Timothy Johnson rywalem Fedora Emelianenko na gali Bellatora w Rosji

Amerykanin w latach 2015-2018 był zawodnikiem Ultimate Fighting Championship, gdzie stoczył wiele dobrych pojedynków. Polskiej publiczności jest doskonale znany ze zwycięstw nad Marcinem Tyburą i Daniela Omielańczuka. Na Bellator 208 został znokautowany w pierwszej rundzie przez Cheicka Kongo. W swoim poprzednim boju na gali z numerem 261 został wypunktowany przez Valentina Moldavskiego.

Gala Bellatora w Moskwie odbędzie się 23 października w Moskwie.

Sprawdź!  [WIDEO] UFC 265: Lewis vs. Gane - wyniki ważenia. Karolina Kowalkiewicz w limicie

źródło: Twitter/Bellator

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.