UFC

Legenda UFC wypowiedziała się z uznaniem o Polaku! Georges St-Pierre: „Popatrzcie na Błachowicza, jest niesamowity!”

Legenda MMA i jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu Georges Saint-Pierre w ostatnim wywiadzie z uznaniem wypowiedział się o Janie Błachowiczu.

GSP to 39-letni zawodnik, który w 28 zawodowych walkach poniósł tylko dwie porażki. Były mistrz UFC kategorii półśredniej i średniej ostatni pojedynek stoczył w 2017 roku, jednak w rozmowie z Joe Roganem powiedział, że to jeszcze nie koniec.

Wiele mówiło się o powrocie Khabiba Nurmagomedova na ostatnie 30 starcie z GSP. Pojedynek bez wątpienia przyciągnąłby masę fanów. Georges Saint-Pierre to żyjąca legenda, która zawsze będzie wymieniana w czołówce zawodników MMA.

Kanadyjczyk w UFC zwyciężył 12 pojedynków, których stawką był mistrzowski pas. Natomiast Khabiba jest wymieniany jako jeden z najlepszych ze względu na swój bilans. Wygrał 29 razy i nie poniósł żadnej porażki.

Georges St-Pierre o Janie Błachowiczu

Jeśli chodzi o powrót do oktagonu, GSP jest świadomy, jednak z niechęcią przyznaje, że najlepsze lata ma już za sobą. W odpowiedzi usłyszał, że to normalnie, w końcu Khabiba swoją karierę zakończył nieco ponad miesiąc po swoich 32 urodzinach.

GSP dodał – Tak, ale każdy zawodnik ma inaczej. Niektórzy ludzie są w szczycie formy w wieku 25 lat, inni w wieku 22 lat, a jeszcze inni, gdy mają 35 lat. Popatrzcie na Błachowicza! Jest nieprawdopodobny! A ma 38 lat.

Cieszyński Książę po mistrzowski pas UFC sięgnął, mając 37 lat. Osiągnął to po ponad 13 latach od rozpoczęcia zawodowej kariery. Kolejny ogromny sukces to obrona tytułu w wieku 38 lat. Na gali UFC 259 w marcu przez jednogłośną decyzję sędziowską pokonał Israela Adesanyę.

Sprawdź!  Giga Chikadze szczerze o czołówce dywizji piórkowej i sobie samym: "7 wygranych z rzędu? Tylko ktoś wyjątkowy może mieć taką serię."

Transmisja Gamrot vs Holtzman – gdzie oglądać?

Źródło: YouTube / PowerfulJRE

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *