KSW

KSW nie stać na Jędrzejczyk? Jest komentarz federacji: „To polskich kibiców nie stać na jej gażę”

Dyrektor sportowy KSW w ostatnim wywiadzie zabrał głos w sprawie potencjalnego podpisania kontraktu z Joanną Jędrzejczyk.

W czerwcu odbędzie się hitowa gala Colosseum na Stadionie Narodowym. W wydarzeniu wezmą udział największe nazwiska z KSW, w tym Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Artur Szpilka czy Marian Ziółkowski. Kibice liczyli na to, że być może uda się zorganizować również starcie byłej mistrzyni UFC.

Jest odpowiedź KSW w sprawie Jędrzejczyk

JJ po ostatnim pojedynku zakończyła karierę, ale nie wyklucza kolejnych pojedynków. Jakiś czas temu Martin Lewandowski zdradził, że rozmawia z zawodniczką w sprawie walki. Fani chcieliby zobaczyć ją w KSW, ale na początku marca w rozmowie z TVP Sport wyjaśniła, że ostatecznie nic z tego nie wyjdzie:

– Mam nadal kontrakt w UFC i myślę, że KSW nie jest w stanie zapewnić mi wynagrodzenia porównywalnego z UFC. Jeżeli miałabym zawalczyć, to dla najlepszej organizacji UFC, dzięki której moje życie się odmieniło. Dla niej cały czas jestem ważna. Dużo mówi się o walce dla fanów. Przez wiele lat walczyłam dla idei. Sport to też biznes i muszę zadbać o swoją przyszłość. To nie jest sport olimpijski i tutaj nie ma emerytury. Dochodzą inne istotne kwestie.

Kwestię wynagrodzenia w rozmowie z InTheCage poruszył Wojsław Rysiewski. Przyznał wprost, że Jędrzejczyk jest drogą zawodniczką:

Sprawdź!  Kazieczko vs Domin na XTB KSW 89! Kolejna świetna walka dodana do karty walk

– Jeśli Asia mówi, że KSW nie stać na jej gażę, to ja bym powiedział, że polskich fanów nie stać na gażę Jędrzejczyk. Przy średniej około 100 złotych za bilet, musielibyśmy sprzedać 40 tysięcy biletów, żeby pokryć gażę Joanny. Ja wiem, że pojawiają się informacje, bo ktoś na Tapology przeczytał, że za jedną z walk w UFC dostała 100 tysięcy dolarów… Jeżeli dostaje 100 tysięcy dolarów za walkę, to tyle jesteśmy w stanie wyłożyć. Ale zapytajcie Asię, to jest bzdura.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.