KSWUFC

KSW czy UFC? Soldić zdradził, jaką organizację wybrał! „Dlatego wybrałem…”

Wygląda na to, że Roberto Soldić podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Fighter mógł wybrać, czy przedłuży kontrakt z KSW, czy przejdzie do innej federacji.

„RoboCop” to jedna z największych europejskich gwiazd MMA. Soldić ma za sobą świetną serię, wygrał ostatnie 7 pojedynków, w tym 6 przed czasem i jest aktualnym mistrzem kategorii półśredniej oraz średniej. W całej karierze zwyciężył 20 z 23 walk, a 17 razy nokautował swoich rywali.

Chorwatem zainteresowały się największe organizacje na świecie. Oferty złożyło mu m.in. ONE Championship, Bellator, PFL, czy oczywiście UFC. Fighter miał także możliwość przedłużenia kontraktu z KSW. Dla polskiej organizacji nadal musi stoczyć jeszcze jeden pojedynek.

Soldić wybrał UFC?

Roberto Soldić oraz jego menedżer Ivan Dijaković wzięli udział w podcaście Inkubator i zdradzili kilka szczegółów na temat przyszłości zawodnika. Jednocześnie podkreślili, że nie są jeszcze upoważnieni do ujawniania żadnych informacji.

Dijaković przyznał m.in. że mistrz organizacji miał możliwość przejścia do UFC już w 2018 roku. Organizacja chciała podpisać z nim kontrakt, mimo przegranej z Du Plessisem. Fighter jednak z rewanżował się i od tamtego momentu nie przegrał żadnego pojedynku.

Sprawdź!  UFC: Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan - o której walka, gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online. Kiedy walka Gamrot - Tsarukyan? [ZA DARMO]

[Transkrypcja lowking.pl] Gdy Roberto przegrał z Dricusem Du Plessisem, mógł już wtedy odejść do UFC. Chcieli go, pomimo iż wtedy przegrał, ale Roberto chciał rewanżu z Dricusem. Musieliśmy wtedy podpisać tzw. wiążący kontrakt, wedle którego zawodnik musi stoczyć więcej walk albo zostać w organizacji na kilka lat. Zgodziliśmy się na wszystko, byle dostać rewanż z Dricusem.

Więcej w sprawie przyszłości zdradził sam zawodnik. Być może nie zrobił tego specjalnie, ale przy okazji pytania o starcie z Kamaru Usmanem ujawnił, że wybrał organizację UFC.

– Jestem od niego szybszy, mocniejszy fizycznie, lepszy w stójce. Jestem też młodszy, nie mam problemów z kontuzjami. Co do jego zalet, to ma mocną głowę, jest silny mentalnie. Ma mistrzowskie nastawienie.

– Wierzę, że takie nazwisko dałoby mi odpowiednią motywację, a walka ze mną nie byłaby dla niego łatwa. Musiałby mieć mocną formę, żeby mnie skończyć. Zawsze idzie do przodu i łamie cię mentalnie. Chciałbym też sprawdzić się w tym elemencie. Już teraz oczami wyobraźni widzę, że jestem w stanie to zrobić i dlatego wybrałem UFC.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Arek Wrzosek komentuje wydarzenia w Holandii! Zabrał głos po strzelaninie

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.