KSW

KSW Colosseum 2. Stójkowa wojna na Narodowym! Kazieczko przegrywa z Brichtą [WIDEO]

Walka Macieja Kazieczki (9-2, 6 KO) z Leo Brichtą (10-3 1NC, 5 KO, 4 Sub) nie odbyła się podczas gali KSW 82 z powodu infekcji, której nabawił się Polak. Ostatecznie starcie zostało dodane do karty walk gali KSW Colosseum 2.

Reprezentant Ankos MMA walczy dla KSW od 2016 roku. W okrągłej klatce stoczył już dziesięć pojedynków. Tylko raz w całej karierze bił się dla innej organizacji. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 76. Pokonał wtedy przez nokaut Francisco Barrio, zdobył bonus za to skończenie i dopisał do swojego rekordu szóste zwycięstwo wywalczone w ten efektowny sposób.

Wcześniej 29-latek rozbił Wilsona Varelę, a przed tym bojem próbował sięgnąć po pas kategorii lekkiej, ale musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. Przed walką o pas reprezentant Ankos MMA wygrał cztery pojedynki z rzędu, a w jednym z nich popisał się efektownym i niezwykle brutalnym nokautem na Michaelu Dubois. Skończenie to zostało uznane za jedno z najbardziej widowiskowych w historii organizacji i zostało nagrodzone bonusem.

Leo Brichta, uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych czeskich zawodników MMA. W profesjonalnych klatkach rywalizuje od roku 2017. Stoczył czternaście pojedynków, z których dziesięć wygrał, a dziewięć zakończył przed czasem. Brichta wywodzi się z kickboxingu, ale dziś jest też przekrojowym fighterem MMA, który pięć razy wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali.

Sprawdź!  Rajewski czy Parnasse? Mistrz KSW wskazuje kolejnego rywala! "Te asy, które mam w rękawie, wolę przygotować na..."

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

RELACJA

RUNDA 1

Kazieczko zajął środek i spróbował low kicka. Brichta znakomicie odpowiedział, poszła też obrotókwa na brzuch Polaka. Poślizg Czecha, nie wyczuł klatki. Dużo kombinacji stójkowych z obu stron, świetnie wyglądają obaj fighterzy. Leo straszy lewym high kickiem, Kazieczko atakuje bokserską serią. Potężny low Polaka, Czech na pewno to odczuł. Dużo kopnięć z obu stron, walka może się podobać fanom kickboxingu. Zawodnicy polują na to jedno, kończące uderzenie, którego jednak nie znajdują w tej rundzie.

RUNDA 2

Od razu wymiana uprzejmości w postaci kopnięć na łydkę. Kazieczko szuka skrócenia dystansu i mocnej serii bokserskiej. Czech kąsa prostymi, mocne okrężne kopnięcie na głowę Polaka. Oberwał lewym Maćka Brichta, ale sam też dobrze atakuje serią uderzeń na głowę Kazieczki. Ten cały czas karci rywala low kickiami, ale i czeski rywal mu nie odpuszcza. Trafił mocno Leo Brichta! Nie ruszył jednak po skończenie. Maciej wyprowadza kombinacją, ale przyjął mocny lewy sierp na szczękę. Brichta szachuje pozycją, dobrze też unika haków polskiego przeciwnika. Mocne 2 ciosy Leo na brzuch rywala.

Sprawdź!  Krzysztof Głowacki wraca do klatki na KSW 95! Wiemy, z kim zawalczy

RUNDA 3

Brichta od razu kopie Polaka na korpus, Maciej poluje na low kicki. Leo świetnie trzyma dystans, dobrze blokuje próby Kazieczki i kapitalnie trafia prawym kopnięciem na głowę! Polski zawodnik schowany za gardą, atakuje tymi samymi pojedynczymi ciosami. Brichta tymczasem znakomicie kombinuje, poszła seria i na głowę i tułów Polaka. Coraz więcej uderzeń zbiera Kazieczko, który jest bardzo stateczny. Uchylił się Leo Broichta, Kazieczko sięga go krótkim sierpem! Ale i on trafił Maćka! Fenomenalna wymiana bokserska, czas ucieka i obaj jeszcze zyskać przychylność sędziów na kartach punktowych.

Oficjalny wynik: Leo Brichta wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.