KSW

KSW Colosseum 2. Mamed kolejny raz efektownie nokautuje Askhama! Potężne kopnięcie na głowę! [WIDEO]

Za nami trzecie starcie pomiędzy Mamedem Khalidovem i Scottem Askhamem. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w main evencie historycznej gali XTB KSW Colosseum 2.

Po raz pierwszy doszło do ich pojedynku w grudniu 2019 roku podczas gali KSW 52. Fenomenalnie walczący Askham pozostawał wówczas niepokonany w KSW i był na fali czterech wygranych z rzędu. Scott, który zasłynął swoimi potężnymi kopnięć na wątrobę, w starciu z Mamedem zdecydowanie skupił się na walce parterowej.

Na przestrzeni wszystkich rund dominował nad rywalem na macie i nie dawał mu szans na rozwinięcie skrzydeł w stójce. W ten sposób Askham po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego przeciwników nie do pokonania i wygrał z Mamedem na pełnym dystansie.

Do rewanżu doszło rok później. W październiku roku 2020 panowie spotkali się ponownie w okrągłej klatce i podczas gali KSW 55 jeszcze raz stanęli do rywalizacji. Zderzenie Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem było nie tylko walką wieczoru gali w Łodzi, ale też bojem mistrzowskim o pas wagi średniej, którego posiadaczem był wówczas Anglik.

Sprawdź!  Starcie topowych kogucich na XTB KSW 90! Martins zmierzy się z Polishchukiem

Tym razem jednak Mamed nie dał najmniejszych szans rywalowi i błyskawicznie znokautował go pięknym kopnięciem z wyskoku. Po tym ciosie Scott padał na matę, a Khalidov właśnie tam dokończył ciosami dzieła zniszczenia. Tym samym Mamed powrócił na tron wagi średniej organizacji KSW i udowodnił, że nadal ma w sobie ten błysk, którym przez lata zachwycał kibiców.

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

WIDEO:

RUNDA 1

Mamed zaczął od kopnięcia, odpowiedział tym samym Anglik, a Khalidov zainicjował klincz. Spróbował obalić Scott, ale to zawodnik Arrachionu wylądował z góry! Dobrze kontroluje pojedynek Mamed, mocne ciosy wylądowały na bokach i głowie Askhama. Anglik straszył dźwignią, skręca się jak może, ale znakomicie do końca rundy blokuje go Khalidov… Choć musiał wystrzegać się Taktarova w wykonaniu oponenta.

RUNDA 2

Mamed atakuje lewym i prawym na dół. Kopie na korpus Askham, ale świetnie przechwycił to Khalidov i sprowadził walkę do parteru. Ściągnął głowę przeciwnika Scott, ale fighter Arrachionu Olsztyn kapitalnie uciekł z uchwytu. Anglik szuka nogi Mameda, Khalidov twardo bije go po głowie! Sugeruje Mamed, że oponent nic mu nie zrobi, Askham coraz mocniej wykręca nogę Polaka. Poprawia pozycję Scott, Khalidov jednak daje znać całemu Stadionowi, że nic mu nie grozi! Wyciąga nogę, doskakuje do Askhama i w pełnej kontroli kończy tę odsłonę

Sprawdź!  (VIDEO) Tomasz Romanowski kończy Andrzeja Grzebyka już w 1. rundzie!

RUNDA 3

Khalidov świetnie atakuje ofensywnie po próbie kopnięcia Anglika. Scott spróbował kolana, ale trafił piszczelem w krocze Mameda. Wraca do walki i posłał potężny side kick na brzuch! Zaraz po nim posłał kolejne ciosy i skończył Askhama przed czasem!

Oficjalny wynik: Mamed Khalidov wygrywa przez TKO w 3. rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.