KSW

KSW 85: Parnasse nokautuje w 4. rundzie! Pełna dominacja Francuza w walce wieczoru

Walką wieczoru gali XTB KSW 85 było starcie unifikujące pasy wagi piórkowej. Podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse stanał do obrony tytułu kategorii piórkowej z dzierżącym pas tymczasowy Robertem Ruchałą.

Salahdine Parnasse przystąpił do trzeciej obrony pasa mistrzowskiego wagi piórkowej. Do tej pory nie każda obrona poszła po jego myśli. Francuz wywalczył tytuł w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem.

W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Teraz bronił pasa wagi piórkowej po raz trzeci i zapowiadał, iż ponownie udowodni na co go stać.

Robert Ruchała wszedł do zawodowego świata MMA cztery lata później niż Salahdine’a Parnasse’a. Na swoim koncie ma osiem zawodowych pojedynków mniej od Francuza. Polak idzie jednak jak burza przez świat mieszanych sztuk walki i wszedł dzisiaj do klatki jako niepokonany zawodnik, mający na koncie dziewięć zwycięskich pojedynków. Sześć z nich stoczył walcząc dla organizacji KSW.

Sprawdź!  Phil De Fries deklasuje Tomasza Narkuna i wygrywa w drugiej rundzie! Sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Ostatni raz walczył tam w październiku 2022 roku. Podczas KSW 75 zmierzył się z Damianem Stasiakiem. Panowie na przestrzeni trzech rund zaprezentowali fanom całe piękno i przekrój MMA. W marcu roku 2023 Robert stanął do rywalizacji z Lom-Alim Eskievem, pokonał go na mistrzowskim dystansie i zdobył tymczasowy pas wagi piórkowej.

RELACJA

RUNDA 1

Robert zaczął od low kicka, Parnasse zajął środek i powoli zbliża się do Polaka. Ruchała krąży wokół klatki, posyła kolejne ataki na Francuza. Straszy lewym prostym Salahdine, mocny middle kick Roberta. Kąsa go zaraz mocnym ciosem Francuz, znakomicie uchyla się przed atakiem Ruchały i kopie Polaka. Z łatwością uchyla się przed high kickiem, a zaraz sam straszy kopnięciem w głowę. Niezła kombinacja Ruchały, posłał uderzeni a zaraz zakończył backfistem. Ruszył po sprowadzenie i trafił mocno prawym sierpem! Zaliczył nokdaun Robert, Parnasse ucieka z klinczu na siatce i pracuje po wejście za plecy. Borni się Polak i odwrócił sytuację w ostatnich sekundach.

RUNDA 2

Ruchała zaczyna kopnięciami na nogę, stara się nie oddawać pola Francuzowi. Niecelna próba obrotówki, ale kopnięcie na sierp trafia! Mocno odpowiada Parnasse, siadł middle kick na żebrach Polaka. Znów w ucieczce Robert, unika mocnego sierpa i zmiany pozycji w klinczu na siatce. Parnasse wyłapał nogi, broni się Ruchała, ale nadział się na duszenie ręka-głowa! Ucieka fighter Grapplingu Kraków, mimo wszystko inkasuje cios od mistrza. Odwraca sytuację na klinczu Robert, kopie kolanami na żebra Francuza. Schodzi po plecy Parnasse, łapie tylni klincz w swoim stylu.

Sprawdź!  Gleba był kuszony do ostatniej chwili! "Federacje freakowe chciały mnie przekupić" [VIDEO]

RUNDA 3

Ruchała stara się oddawać pola i to on zajął środek klatki. Atakuje na różne sposoby Polak, ale dobrze bije i kopie Francuz. Potężny lewy Parnasse’a, a zaraz high kickiem odpowiada podwójny mistrz. Znów szuka backfista Robert, ale ląduje na macie Polak. Łapie duszenie Salahdine Parnasse, ucieka mu jednak Polak. Ratuje się upkickami Ruchała, Francuz mocno i celnie bije z góry, gdy tylko ma „okienko”. Potężne ciosy Parnasse’a, który szuka wpięcia za plecy. Nie oddaje pozycji Robert, ale w pełni kontroluje go podwójny mistrz KSW.

RUNDA 4

Parnasse szybko ruszył z kopnięciem, ale nie odpuszcza Ruchała. Mocny middle kick mistrza, zaraz straszy też high kickiem. Zapina klincz Francuz, twardo trzyma Roberta na siatce i powoli pracuje nad wejściem za plecy Polaka. Ucieka Robert, ląduje mu na brzuchu mistrz, ale nie daje się złapać w próbę dźwigni. Pełna kontrola Salahdine’a, porozbijał porządnie Polaka i sprytnie sprowadza walkę do parteru, choć tylko na chwilę. Kręci się Ruchała, ale Parnasse w pełni go kontroluje i niemiłosiernie obija Ruchała i zalicza KO kopnięciem w 4. rundzie!

Sprawdź!  XTB KSW 90: Mocne starcie w kategorii piórkowej! Stasiak zmierzy się z Soldaevem

Wynik walki: Salahdine Parnasse wygrywa przez TKO w 4. rundzie!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.