KSW

KSW 64: Remis w starciu Michał Pietrzak vs Shamil Musaev!

Za nami mocny pojedynek w kategorii półśredniej. Świetny zapaśnik, Michał Pietrzak, zmierzył się z niepokonanym Shamilem Musaevem.

MICHAŁ PIETRZAK PRZED KSW 64

Michał Pietrzak ma za sobą cztery walki w okrągłej klatce KSW. Ostatni raz bił się w marcu tego roku na gali KSW 59. W drodze na szczyt swojej kategorii wagowej zderzył się z Krystianem Kaszubowskim. Obaj zawodnicy ostrożnie i z dużą dozą respektu podeszli do spotkania z sobą w klatce, ale gdy starcie nabrało tempa, to Pietrzak okazał się skuteczniejszym zawodnikiem i wygrał cały bój.

Wcześniej Michał walczył z Kamilem Szymuszowskim i zafundował mu skończenie walki przed czasem. Debiutując w KSW Pietrzak zmierzył się z mistrzem wagi półśredniej, Roberto Soldiciem. Polak wszedł do tego pojedynku w ostatniej chwili, by zastąpić kontuzjowanego Partika Kincla. Starcie rozegrało się w umownym limicie wagowym i wzbudziło sporo emocji. Michał Pietrzak pokazał w nim ogromne serce do walki i świetne umiejętności. Ostatecznie jednak to Soldić okazał się skuteczniejszy i to on wyszedł z walki zwycięsko.

SHAMIL MUSAEV PRZED KSW 64

Shamil Musaev po raz ostatni walczył na gali KSW 58 i zmierzył się wówczas z innym niepokonanym zawodnikiem, Urošem Jurišiciem. Fighterzy zafundowali kibicom przekrojowy i efektowny pojedynek, w którym zaprezentowali całe piękno MMA. Ostatecznie starcie zakończyło się na kartach sędziowskich, a lepszy okazał się Musaev. Wygrana ta była pierwszym tryumfem Musaeva w KSW, który doczekał się końcowego gongu. Wcześniej wszystkie walki Rosjanin zakończył przed czasem.

Sprawdź!  Klub Arkadiusza Wrzoska wbija szpilkę w Artura Szpilkę! "Reem powiedział do Marcina, że..."

W debiutanckim boju w okrągłej klatce Shamil zmierzył się z Hubertem Szymajdą i rozbił go pod koniec pierwszej rundy pojedynku. W drugim starciu Rosjanin zakończył walkę jeszcze szybciej. W okrągłej klatce spotkał się z Grzegorzem Szulakowskim, którego znokautował na początku drugiej minuty pojedynku.

RELACJA

Runda 1:

Michał szybko ruszył do przodu i to on zaczął wywierać presję na rywalu i starał się zabierać przestrzeń Rosjaninowi. Jednak ciosów nie było z obu stron. Michał złapał klamrę i zaczął dociskać rywala do siatki szukając obalenia. Klincz został rozerwany i walka wróciła do stójki. Shamil przez wycięcie obalił rywala, ale Polak szybko wstał do góry i ruszył po obalenie, jednak Rosjanin złapał się klatki za co odjęto mu jeden punkt. Pietrzak trafił Musaeva świetnym sierpem. Shamil trafił kilka celnych ciosów. Dzięki swojej szybkości trafił Polaka świetnym krótkim sierpem. Po kilku sekundach znów ponowił akcję. Po krótkim kotle i zapaśniczym walka wróciła do stójki. Pietrzak na ostatnie 30 sekund tej rundy zdobył obalenie. W parterze szybko przeszedł do dosiadu skąd starał się wykończyć Shamila ciosami, ale zabrzmiał gong kończący tą rundę.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski przekonany o taktyce Mameda Khalidova! "Położyłbym nawet rękę dzisiaj, że..."

Runda 2:

Tym razem rundę rozpoczął Shamil od niskiego kopnięcia. Obaj się szachowali w stójce. Następnie Rosjanin trafił świetną obrotówką na korpus. Musaev wywierał presję na rywalu zdobywając dominację w stójce. Shamil wybronił kolejne obalenie Polaka. Po jednej z szalonych szarż Michał ruszył po obalenie, ale nic z tego nie wyszło. Pietrzak w odpowiedzi na niskie kopnięcie obalił Musaeva, który po chwili wrócił do góry. Rosjanin znów świetnie pracował lewym sierpem. Po jednej z takich akcji trafił świetnym backfistem w stójce. Był on widocznie szybszy od naszego rodaka. Po przyjęciu krótkiego podbródkowego Michał znów złapał klincz, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Polak ponowił taką akcję kilka chwil później, ale zakończyła się identycznie co wcześniej.

Runda 3:

Michał zaczął wywierać presję na Rosjaninie, jednak celnych ciosów było jak na lekarstwo. Przy jednym z kopnięć Pietrzaka Shamil strzeli szybkim podbródkowym. Musaev świetnie pracował niskimi kopnięciami i polował na ciosy sierpowe. Rosjanin świetnie kontrował swojego rywala. Michał znów ruszył po obalenie, ale zostało ono wybronione. Shamil przechwycił niskie kopnięcie trafiając Michała świetnym prawym zdobywając obalenie. Jednak Pietrzak wstał do góry, ale Shamil po kilku sekundach klinczu zdobył parter na kilka sekund. Po powrocie do stójki Polak ruszył przodu z ciosami i próbą obalenia, ale nic z tego nie wyszło.

Sprawdź!  (VIDEO) Piwowarczyk nadal niepokonany! Poddaje Doussisa w drugiej rundzie!

Sędziowie po trzech rundach orzekli remis.

KARTA WALK

WALKA WIECZORU

Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub) – walka o pas wagi koguciej

KARTA GŁÓWNA

Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane Dia „Bombardier” (2-0, 2 KO)

Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub) vs Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub)

Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)

Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)

Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)

Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)

Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.