UFC

Kowalkiewicz przed walką na UFC 301: „Rywalka dawno rozpracowana”

Karolina Kowalkiewicz na gali UFC 301 zmierzy się z Iasmin Lucindo. Polka oceniła rywalkę i skomentowała możliwość występu na gali w Rio de Janeiro.

Karolina Kowalkiewicz udzieliła wywiadu Jarkowi Świątkowi z portalu myMMA. Zawodniczka przebywa na Florydzie i w trakcie dyskusji online odpowiedziała na kilka pytań przed galą UFC 301.

Karolina Kowalkiewicz wróci do oktagonu 4 maja na gali UFC 301 w Rio De Janeiro. Polka zmierzy się z 22–letnią Brazylijką Iasmin Lucindo.

– Już dawno została rozpracowana przez moich trenerów. Lucindo jest młoda, agresywna, taka chętna do bitki. Mamy plan taktyczny, od dłuższego czasu na tym pracujemy. Także będzie dobrze.

Jak Karolina zapatruje się na walkę w Rio de Janeiro? Okazuje się, że była pretendentka do pasa UFC w kategorii słomkowej cieszy się z faktu, że ponownie zawalczy w Brazylii.

– Walczyłam już w Rio, 6-7 lat temu z Claudią Gadelhą. Wynik nie był po mojej myśli, ale teraz będzie lepiej. Rio jest przepięknym miastem, przepięknym miejscem. Cieszę się, że znowu tam polecę i zawalczę i mam nadzieję, że tym razem werdykt będzie na moją korzyść.

Karolina opowiedziała także o tym, że przeciwniczka nie jest notowana w rankingu, a także wskazała swój największy atut w starciu z Lucindo.

Sprawdź!  Ciryl Gane faulował? Były mistrz UFC atakuje Francuza i nawiązuje do swojej porażki! "Znów to zrobił!"

– Wiesz co ja sobie nigdy nie wybierałam rywalek. Maynard wyszedł z taką propozycją, skonsultowałam to z moimi trenerami no i ok, skoro UFC ma taki pomysł to nie będę im odmawiać. Ona jest ode mnie szesnaście lat młodsza, ma rekord podobny do mojego, ale ja mam doświadczenie. Jestem w tym sporcie troszeczkę dłużej niż Iasmin i wydaje mi się, że moim największym atutem będzie doświadczenie. To że już nie raz walczyłam na tak dużych galach. To że dwa lata temu zmieniłam team, że jestem w American Top Team, trafiłam pod opiekę trenera Parrumpy, to wszystko będzie na moją korzyść.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.