UFC

Khabib Nurmagomedov wspomina swojego ojca w rocznicę śmierci. Zamieścił poruszający wpis

Khabib Nurmagomedov na swoich social mediach opublikował wpis, w którym wspomina swojego zmarłego ojca. Były mistrz UFC utwierdził się w przekonaniu, że nic nie trwa wiecznie.

Abdulmanap Nurmagomedov zmarł dokładnie 3 lipca 2020 roku. Po zarażeniu koronawirusem był hospitalizowany w Makhachkala, a następnie prywatnym samolotem przetransportowany do szpitala w Moskwie. Niestety tam jego stan się pogorszył i Abdulmanap zmarł w wieku 50 lat.

Wraz ze śmiercią Nurmagomedova, pojawiły się głosy, że jego syn zakończy karierę. Khabib zdecydował się stoczyć ostatni pojedynek w życiu. Na gali UFC 254 po tym, jak pokonał Justina Gaethje, przekazał:

– Bóg daje mi wszystko. Dziękuję ludziom, którzy są tu ze mną, byli ze mną i mojemu ojcu od ponad dwudziestu lat. Cała ekipa, AKA, trener Jav, bardzo go kocham. Dziękuję. Dzisiaj chcę oznajmić, że to była moja ostatnia walka. Nie będę wychodził do oktagonu bez mojego ojca. To był mój pierwszy występ po tym, co się z nim wydarzyło.

Rozmawiałem z moją matką przez trzy dni. Nie chciała, żebym walczył bez ojca. Obiecałem jej, że to będzie mój ostatni pojedynek. Dałem słowo i muszę go dotrzymać. To moja ostatnia walka w oktagonie – po tej wypowiedzi zostawił rękawice w oktagonie i zakończył karierę.

Sprawdź!  Khabib Nurmagomedov o swoim podopiecznym: "Musi być Islamem Makhachevem, najlepszym fighterem na świecie."

Dana White próbował przekonać zawodnika do powrotu, jednak bezskutecznie. Szef UFC kilkukrotnie spotykał się z byłym mistrzem wagi lekkiej. Co ciekawe, White nie poddaje się i nadal wierzy w to, że uda mu się nakłonić Khabiba do kolejnej walki.

KHABIB WSPOMINA SWOJEGO OJCA W ROCZNICĘ ŚMIERCI

Były zawodnik UFC wspominając swojego ojca, udostępnił jego nagranie na swoim Instagramie, wraz z wpisem – Dzisiaj minął rok, odkąd nie ma z nami mojego ojca. To wydarzenie wzmocniło moje przekonanie, że nic na tym świecie nie należy do nas, ani dzieci, ani rodzice, ani własność.

W dalszej części Khabiba dodał, że wszystko należy do Allaha i po śmierci zostanie mu zwrócone. Na zakończenie napisał – Nadejdzie czas, w którym wszyscy położymy się do grobu, gdzie będziemy sami, gdzie nie będzie naszych przyjaciół, bliskich, majątku, tylko nasze czyny.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Dana White po przegranej Stipe Miocica: "Mam do niego ogromny szacunek za to co zrobił w tym sporcie i dla UFC"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *