MMAUFC

Khabib Nurmagomedov przygotuje byłego rywala Jana Błachowicza do powrotu do UFC?

Khabib Nurmagomedov (MMA 29-0), który kilka dni temu oficjalnie i nieodwołalnie przeszedł na sportową emeryturę, postanowił nadal działać w środowisku MMA. Popularny The Eagle zaproponował swoje usługi trenerskie byłemu rywalowi Jana Błachowicza, który latem ma zamiar powrócić do klatki UFC.

Luke Rochold, który starcia z Janem Błachowiczem nie będzie wspominał zbyt dobrze, podzielił się z mmafighting informacją, że dostał pewną propozycję od Khabiba Nurmagomedova. Były mistrz kategorii lekkiej UFC powiedział Rocholdowi, że będzie jego trenerem do następnej walki w UFC.

Tak, on teraz będzie trenerem, tak stwierdził. Powiedział mi, że nie mogę być mistrzem, nie mogę być szefem. Ja muszę Cię uczyć. On naprawdę chce mnie trenować. Chce iść śladami swojego ojca, który był niesamowitym trenerem. To zabawne, ale on naprawdę tego chce. Odpowiedziałem mu, że zobaczymy.

Nurmagomedov i Rockhold wiele lat trenowali razem z klubie American Kickboxing Academy pod okiem Javiera Mendeza. Były rywal Błachowicza wypowiedział się również na temat możliwości powrotu do klatki latem.

Mam ciągle problem z ręką, muszę wyzdrowieć w pełni, by móc normalnie się przygotować. Wkońcu odzyskuję trochę ognia. Sprawdzam organizm i jest coraz lepiej. Wróciłem na siłownię.

Rockhold miał też parę słów do powiedzenia odnośnie walki na UFC 239, kiedy to w limicie kategorii półciężkiej został ciężko znokautowany przez aktualnego mistrza UFC – Jana Błachowicza.

Moja kategoria i moje przeznaczenie to 84 kg. 93 kg to moja naturalna waga, teraz tyle ważę. Robiłem co mogłem, żeby nabrać masy do tego pojedynku i jedyne co się udało, to podskoczyłem kilka kilogramów do góry, to było nierealne. Limit 84 kilogramów jest idealny i tutaj działo się wszystko co dobre. Jestem gotowy, by znów o sobie przypomnieć!

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.