MMAUFC

Khabib Nurmagomedov oficjalnie kończy karierę i wakuje pas! To oni zawalczą o tytuł kategorii lekkiej!

Organizacja UFC na swoich mediach społecznościowych poinformowała, że niepokonany Khabib Nurmagomedov (MMA 29-0) oficjalnie i ostatecznie podjął decyzję o przejściu na sportową emeryturę. Rosjanin tym samym zwakował pas kategorii lekkiej UFC, który dotychczas był w jego posiadaniu. UFC najwyraźniej było przygotowane na taki ruch, bo bardzo szybko podało nazwiska zawodników, którzy zmierzą się niebawem o to trofeum.

Ostatni pojedynek Nurmagomedova to starcie na UFC 254, gdzie w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa poddał trójkątem pretendenta do tytułu – Justina Gaethje. Po tej walce, Khabib ogłosił, że kończy zawodową karierę. Sama walka stała pod dużym znakiem zapytania, ponieważ w roku ubiegłym zmarł ojciec Khabiba Nurmagomedova, który był dla niego bardzo ważną osobą nie tylko w życiu prywatnym, ale i sportowym.

Po długich negocjacjach, które starał się jeszcze prowadzić Dana White, dziś ogłoszono, że z rekordem 29 wygranych i żadnej porażki na koncie, Rosjanin oficjalnie kończy karierę.

Organizacja UFC bardzo szybko zareagowała na taki rozwój wydarzeń i znalazła rozwiązanie bezkrólewia w kategorii lekkiej. Jak poinformował Brett Okamoto – dziennikarz dobrze poinformowany w środowisku MMA – o regularny pas zawalczą Michael Chandler i Charles Oliveira. Wielu mówiło, że jeśli Khabib miałby wrócić do walk, to właśnie na starcie z Brazylijczykiem Oliveirą. Tak się jednak nie stanie i pozostaje uszanować decyzję mistrza, którym niewątpliwie przez cały okres swojej kariery był Khabib Nurmagomedov.

Sprawdź!  Michał Oleksiejczuk ostro o freakach - robisz, k**wa, gówno w telewizji, a potem pchasz się do MMA

Źródło: Twitter UFC/Twitter Brett Okamoto

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *