UFC

Karolina Kowalkiewicz chce zaskoczyć w walce z Jessicą Penne: „Jestem strasznie głodna treningu i jeszcze bardziej głodna walki”

Po długiej przerwie do oktagonu powróci jedna z najlepszych polskich zawodniczek MMA. Karolina Kowalkiewicz w kolejnym pojedynku zmierzy się z byłą rywalką Joanny Jędrzejczyk.

Kowalkiewicz w całej karierze stoczyła18 pojedynków i wygrała 12 razy. W UFC zadebiutowała w 2015 roku. Od tego czasu dla największej organizacji na świecie stoczyła 11 walk.

W 2016 roku pokonała Rose Namajunas, która jest aktualną mistrzynią wagi słomkowej. W tym samym roku zmierzyła się z Joanną Jędrzejczyk o pas, jednak przegrała przez jednogłośną decyzję.

Aktualnie Polka ma za sobą słabą serię. Przegrała 4 ostatnie pojedynki. Ostatni raz widzieliśmy ją w akcji w lutym 2020 roku. Jej rywalką byłą Xiaonan Yan, która wygrała przez jednogłośny werdykt.

Karolina Kowalkiewicz do oktagonu powróci 7 sierpnia. Na gali UFC 265 zmierzy się z byłą pretendentką do pasa Jessicą Penne. Amerykanka wygrała 13 z 18 walk. W 2015 roku na gali w Berlinie zmierzył się z Joanną Jędrzejczyk o pas UFC. Polka wygrała przez TKO w trzeciej rundzie.

Zawodniczka przegrała kolejne dwie walki i do klatki powróciła dopiero po 4 latach w 2021 roku.Przez niejednogłośną decyzję wygrała z Lupitą Godinez.

Sprawdź!  Alistair Overeem zabrał głos po zwolnieniu z UFC - "Ostateczny wyścig dobiegł końca, ale..."

Karolina Kowalkiewicz o walce na UFC 265:

W rozmowie z portalem Polsat Sport Karolina przyznała, że od czasu ostatniej walki sporo się zmieniło i nie może doczekać się powrotu do oktagonu:

– Przerwa naprawdę bardzo dobrze mi zrobiła. Mam zupełnie inną jakość treningu. Ciało i głowa inaczej pracują. Przez te 1,5 roku zagoiły mi się różne mikrourazy i małe kontuzje, więc jest dobrze i jestem strasznie głodna treningu i jeszcze bardziej głodna walki.

– Wydaje mi się, że to będzie fajna walka. Jessica jest solidną, kompletną zawodniczką. Jej najmocniejszą stroną jest parter i judo, ale będę gotowa na wszystko i mam nadzieję, że w końcu w tej walce uda mi się zaskoczyć – dodała.

Źródło: Polsat Sport

Sprawdź!  BOOM! UFC 265 z walką o pas wagi ciężkiej! Main event: Lewis vs. Gane!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *