UFC

Sceny jak z FAME! Zawodnik UFC zdyskwalifikowany za ugryzienie rywala! [WIDEO]

W nietypowy dla tego poziomu sposób zakończyła się jedna z walk minionej gali UFC Vegas 89. Starcie debiutantów zakończyło się w 2. rundzie po… ugryzieniu w biceps.

Minionej nocy doszło do debiutu w UFC dwóch niepokonanych Brazylijczyków. Andre Lima wychodził do klatki na fali 7. kolejnych zwycięstw, z czego aż 5 zdobył przez nokaut. Serię ośmiu wiktorii z rzędu miał za to jego oponent, Igor Severino. Fighter Chute Boxe wszystkie swoje walki kończył przed czasem.

Obaj panowie otrzymali kontrakty od Dany White’a w ubiegłym roku. Szef UFC był pod wrażeniem nokautu 20-letniego Severino oraz występu „Mascote’a”.

Walka w UFC zakończona przez ugryzienie!

W pierwszej rundzie obaj panowie dali próbkę swoich umiejętności. Severino zaliczył aż 4 obalenia, co przełożyło się na ponad 100 sekund kontroli. To jednak Lima zdaniem sędziów był aktywniejszy i aż dwóch arbitrów punktowało tę rundę na jego korzyść.

W drugiej odsłonie Severino ponownie starał się grapplersko kontrolować oponenta. „Mascote” był dociskany do siatki z rywalem za plecami. Nie wiadomo, jakie procesy myślowe zaszły w głowie Brazylijczyka, gdyż ten postanowił… ugryźć oponenta w biceps. Sędzia Chris Tognoni natychmiast przerwał walkę. Zwycięzcą przez dyskwalifikację został Andre Lima. Polskim fanom scena może poniekąd przypominać sytuację z FAME 12, kiedy to Jacek Murański w serii licznych fauli m. in. ugryzł Arkadiusza Tańculę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.