Boks

Jose Aldo jeszcze w tym roku może zawalczyć z legendą boksu! „Dla mnie to nie będzie pokazówka…”

Uznawany za najlepszego zawodnika kategorii piórkowej w historii Jose Aldo zaliczył niedawno debiut w boksie. Okazuje się, że Brazylijczyk planuje też starcie z jedną z legend pięściarstwa, a pierwsze kroki zostały już poczynione!

Jose Aldo ostatni pojedynek w UFC stoczył w sierpniu ubiegłego roku. na gali UFC 278 spotkał się z Merabem Dvalishvilim. Gruziński grappler nie dał najmniejszych szans Brazylijczykowi, którego pokonał pewną jednogłośną decyzją sędziów. Przerwało to serię trzech walk bez porażki i zakończyło marzenia Brazylijczyka o walce o pas mistrzowski dywizji koguciej. Gruzin zdradził po tym starciu, że były mistrz wagi piórkowej powiedział mu, że to jego ostatnia walka, a te informacje potwierdziły się już we wrześniu.

Mimo 36 lat na karku Aldo nie zrezygnował całkowicie ze sportów walki. Jose postanowił spróbować swoich sił w boksie, a jego debiut miał miejsce w ubiegły weekend. W Nova Uniao Upper Arena w Rio de Janeiro Brazylijczyk zmierzył się z Alberto Emmanuelem Zambrano, którego pokonał jednogłośną decyzją arbitrów.

Legenda kategorii piórkowej ma już zaplanowaną kolejną walkę. Na Gamebred Boxing 4 organizowanej 1 kwietnia przez Jorge Masvidala zmierzy się z dawnym oponentem z UFC, Jeremym Stephensem. W rozmowie z portalem „MMA FightingJose Aldo zdradził, że jego obóz prowadzi zaawansowane rozmowy z Floydem Mayweatherem! To starcie miałoby się odbyć jeszcze w tym roku, a prawdopodobną lokalizacją byłaby Arabia Saudyjska.

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

Jego ludzie się zgodzili, moi również. Teraz czekamy, aż promotorzy dopną umowy. Dla Mayweathera może to być „pokazówka”, ale nie dla mnie. Piącha w twarz, jak zawsze, i on doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Amerykanin zrezygnował z zawodowego pięściarstwa z perfekcyjnym rekordem 50-0. Od tamtej pory toczy jedynie walki pokazowe, które nie są punktowane (w przypadku braku KO/TKO kończą się remisem). Najbliższy takowy Floyd stoczy już 25 lutego przeciwko byłemu fighterowi Bellator MMA, Aaronowi Chalmersowi.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.