UFC

Jędrzejczyk zawalczy na gali freakowej? Jasna deklaracja byłej mistrzyni UFC

Joanna Jędrzejczyk, którą mogliśmy zobaczyć m.in. w roli gościa na galach freakowych, nie pozostawia wątpliwości w sprawie walki w tego typu organizacjach.

JJ to najlepsza zawodniczka w historii polskiego MMA kobiet. W całej karierze zwyciężyła 16 z 21 pojedynków, których większość stoczyła w federacji UFC. Już w trzeciej walce dla największej organizacji na świecie zdobyła mistrzowski pas kategorii słomkowej. Tytuł obroniła w kolejnych 5 pojedynkach i na stałe zapisała się na kartach historii tego sportu.

Po utracie tytułu nie mogła jednak powrócić już na sam szczyt i w ostatnich 7 walkach poniosła aż 5 porażek. Po ostatnim starciu z Zhang Weili zdecydowała się zakończyć zawodową karierę. W klatce zostawiła rękawice i ogłosiła, że chce skupić się na innych rzeczach, jednak nadal zamierza być blisko MMA.

Jędrzejczyk o walce na gali freakowej

Wiele organizacji chciałoby mieć w swoich szeregach legendę kategorii słomkowej. Między innymi ofertę złożyła jej federacja KSW. Po zakończeniu kariery Jędrzejczyk oświadczyła jednak, że zawsze będzie żołnierzem UFC i nie zamierza walczyć dla innych organizacji.

W ostatnim wywiadzie wyjaśniła również temat występu na gali freakowej. Mimo że oglądała takie wydarzenia na żywo z trybun, to zadeklarowała, że nie potrzebuje takich pojedynków. W UFC zarobiła wystarczająco, by po zakończeniu kariery nie musieć odcinać kuponów na starciach freakowych.

Sprawdź!  Justin Gaethje "spali wszystko w piz*u", jeśli to Conor McGregor dostanie walkę o pas!

Zdecydowanie wykluczam. Po co miałabym tam iść?! Walczyłam dla najlepszej organizacji na świecie przez wiele lat, będąc mistrzynią tej organizacji przez prawie trzy lata. Moje finanse są megastabilne – zapewnia w rozmowie z Super Expressem.

Źródło: Super Express

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.