UFC

Jędrzejczyk może wrócić do klatki! To nie koniec kariery w UFC? „Od kilku dni czuję, że bardzo chciałabym wrócić”

Jak to często bywa w przypadku profesjonalnych zawodników, nie potrafią oni długo wytrzymać na sportowej emeryturze. Wygląda na to, że jest więc spora szansa na powrót Joanny Jędrzejczyk, która w tym roku zakończyła swoją karierę.

Ostatni raz widzieliśmy byłą mistrzynię w klatce na gali UFC 275 w czerwcu. Stoczyła wówczas rewanżowy pojedynek z Zhang Weili, jednak tym razem Chinka zwyciężyła przed czasem. W drugiej rundzie znokautowała Jędrzejczyk, która poniosła 5 porażkę w ostatnich 7 walkach.

Po przegranej Polka ogłosiła, że kończy zawodową karierę i chce skupić się na innych rzeczach – To już 20 lat. Kończę w tym roku 35 lat. Chcę być mama, chcę być bizneswoman. Trenowałam przez 20 lat, ponad połowę mojego życia. Dziękuję wam, kocham was – oświadczyła w klatce.

Jędrzejczyk wróci do UFC?

Jak się okazuje, decyzja byłej mistrzyni nie jest ostateczna. W ostatnim wywiadzie dla Polsat Sport Jędrzejczyk przyznała, że czuje potrzebę powrotu do klatki. Najpierw planuje jednak udać się obóz treningowy do Tajlandii, który ma dać odpowiedź dotyczącą kontynuowania kariery.

Sprawdź!  UFC 290: Fenomenalne widowisko w wadze lekkiej! Dan Hooker wygrywa decyzją sędziów!

– Gdybym miała wracać, to powinnam to robić już teraz. Nie jest mi łatwo z tą decyzją. Od kilku dni czuję, że bardzo chciałabym wrócić. Nie chcę wyjść na osobę, która mówi jedno, a robi drugie.

Ja cały czas to czuję i to mnie bardzo męczy. Na początku stycznia wylatuje na miesiąc do Tajlandii. Zamknę się na campie i będę trenowała. Chcę sprawdzić pewne rzeczy i podjąć decyzję.

Jędrzejczyk skomentowała również ostatnią walkę Błachowicza o mistrzowski pas, która zakończyła się niespodziewanym remisem:

– Pisałam na żywo z Daną Whitem, kiedy Błachowicz walczył. Przez pierwsze dwie rundy pisał, że Janek jest brutalny i bardzo silny. Napisał, że bardzo mu się podobało, jak walczył Błachowicz.

Od trzeciej rundy, kiedy było więcej walki w parterze, to zabrakło już tego „show”. Jeżeli zapaśniczo nic się nie dzieje w parterze, to widzowie i Dana mogą się nudzić. Mimo to muszę przyznać, że szef UFC na początku walki był pod wrażeniem Janka.

Źródło: Polsat Sport

Sprawdź!  Khabib Nurmagomedov oficjalnie kończy karierę i wakuje pas! To oni zawalczą o tytuł kategorii lekkiej!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.