UFC

Błachowicz chce walki z Prochazką: „Jiri, zróbmy to! Największa walka w historii kontynentu”

Za nami gala UFC 275, na której doszło do niesamowitej walki pomiędzy Jirim Prochazką i Gloverem Teixeirą. Po wyrównanym starciu kategoria półciężka ma nowego mistrza.

Nike nie miał wątpliwości, że ten pojedynek zakończy się przed czasem, jednak raczej nikt nie spodziewał się, że w taki sposób. Większość typowała wygraną Prochazki przez nokaut lub Teixeiry przez poddanie. Miało to być szybkie starcie, jednak rozstrzygnęło się dopiero 30 sekund przed końcem ostatniej rundy.

Obaj zawodnicy wyszli do piątej odsłony bardzo rozbici i zakrwawieni. Od początku rundy lepiej radził sobie Teixeira, który pod koniec walki niespodziewanie został uduszony przez Prochazkę. Dla Czecha jest to pierwsze zwycięstwo przez poddanie.

Jan Błachowicz komentuje zwycięstwo Prochazki

Na gali w Singapurze obecny był były mistrz UFC Jan Błachowicz. Jest szansa, że to on będzie kolejnym pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Sytuacja na szczycie kategorii półciężkiej nie jest do końca jasna, gdyż ostatnią walkę wygrał przez kontuzję rywala.

Za pośrednictwem social mediów „Cieszyński Książę” skomentował zwycięstwo Jiriego Prochazki. Były mistrz UFC nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się z Czechem i stoczyć największy pojedynek w historii europejskiego MMA.

Sprawdź!  Dana White: Teraz wróci do kategorii średniej i tam zrobi swoje

– Jiri, zróbmy to! Bitwa o Europę. Największa walka w historii kontynentu.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.