UFC

Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak wygrywa w drugiej rundzie

UFC 253 to największe wydarzenie w polskim MMA. Gala w Abu Zabi zapisze się na kartach historii za sprawą walki Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem o pas wagi półciężkiej.

Cieszyński Książę po raz pierwszy w karierze dostał w końcu wymarzoną walkę i w co-main evencie zawalczył z zawodnikiem, który obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu UFC wagi półciężkiej. Reyes miał już okazję bić się o pas, jednak po kontrowersyjnej decyzji przegrał z Jonem Jonesem. Bones niedługo później zwakował swój pas, a Błachowicz dostał życiową szansę.

RELACJA

1 runda: Janek bardzo skoncentrowany. Niskie kopnięcia z obu stron. Błachowicz przyjął mocny cios. Szybkość po stronie Reyesa, wysokie kopnięcie przeszło blisko głowy Polaka. Janek ruszył do ataku z 3 ciosami, które trafił w gardę rywala. Lewy sierp i kopnięcie na wątrobę w wykonaniu Błachowicza! I kolejne udane kopnięcie na wątrobę. Pod koniec rundy próba front-kicku.

2 runda: Janek rozpoczyna bardzo ostro. Reyes mocno zaczerwieniony na żebrach pod prawym łokciem. Lewy-prawy Błachowicza dochodzą do celu. Kolejna dobra kombinacja Cieszyńskiego Księcia. Ciosy od Reyesa Polak wyłapuje na blok. Błachowicz w półdystansie trafiony podbródkowym. Kolejne kopnięcie pod prawy łokieć od Błachowicza. Ostra wymiana w półdystansie i Błachowicz trafia sierpem, po którym Reyes pada na matę. Cieszyński Książę dobija rywala, a sędzia przerywa pojedynek!

Sprawdź!  Ben Rothwell o swoim stanie zdrowia i karierze w UFC! "Jak przegrywasz, to idziesz w odstawkę, a za ciebie wchodzi kolejny z kolejki."

Jan Błachowicz jako pierwszy fighter z Polski zdobywa mistrzowski pas organizacji UFC!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *